Blaski i cienie życia z pisarzem

0

Życie pisarza jest przede wszystkim bardzo specyficzne. Mało jednak kto zdaje sobie sprawę z tego, że najtrudniej ma tak naprawdę jego rodzina. Z życiem z pisarzem związane są zarówno wady, jak i zalety, które mało kto dostrzega.

Spektakle dla dzieci – na co warto się wybrać?

0

Chodzenie z dzieckiem do teatru to bardzo dobra alternatywa dla kina. Teatr rozwija wszechstronnie – bawi i uczy. Wielu rodziców ma jednak problem z wyborem odpowiedniego spektaklu dla najmłodszych. Na co warto się wybrać?

Prezenty dla rodziców od młodej pary

0

Ślub jest bardzo ważnym wydarzeniem nie tylko w życiu Panny Młodej i Pana Młodego, ale również ich rodziców. Istotnym elementem każdego wesela są podziękowania dla rodziców, na których, wedle zwyczaju, w ramach wdzięczności za trud wychowania, wręcza się prezenty. Może to być zarówno skromny upominek, jak i oryginalny podarek, np. wycieczka dla dwojga, romantyczna kolacja połączona z rejsem, profesjonalny kurs baristyczny lub wizyta w ośrodku typu SPA. Zwyczajowi wręczania prezentów dla rodziców – w ramach podziękowań za trud włożony w wychowanie i organizację przyjęcia weselnego – zwykle towarzyszy sentymentalna oprawa muzyczna oraz krótkometrażowy film, nawiązujący do dzieciństwa Pary Młodej.

Pokaz sztucznych ogni na weselu. Jak go zorganizować?

0

Przyszykowanie wyjątkowego pokazu sztucznych ogni na wesele wcale nie musi być takie trudne. Gdy również myślicie o tym, aby wzbogacić swoje przyjęcie o taką wyjątkową atrakcję, macie zasadniczo trzy rozwiązania – organizacja pokazu samodzielnie, zakupienie palety z bateriami do samodzielnego odpalenia albo skorzystanie z usług firm organizujących pokazy pirotechniczne. Na co warto się zdecydować?

Moda na planszówki towarzyskie

0

Chociaż mogłoby się wydawać, że gry towarzyskie odeszły do lamusa, to jest wprost przeciwnie. W sklepach regularnie pojawiają się nowe propozycje dla miłośników rozgrywek tego typu. Gry towarzyskie mogą uprzyjemnić spotkanie ze znajomymi lub rodzinny wieczór. Po jakie tytuły warto sięgnąć i dlaczego?

Szuka iluzji – nie tylko karty i króliczki!

0

Chociaż zdajemy sobie sprawę z tego, że magia nie istnieje, to jednak czerpiemy wiele radości z uczestnictwa w pokazach iluzjonistycznych. Jednak iluzja to nie tylko efektowne sztuczki karciane czy króliczki wyciągane z kapelusza. To również spektakularna iluzja sceniczna, która robi jeszcze większe wrażenie na publiczności!

Kilka pomysłów na prezent

0

Któż z nas nie staje czasem w obliczu tego problemu: trzeba kupić dla kogoś prezent. Okazji nie brakuje. Urodziny, imieniny, wesela, rocznice, komunie, chrzciny, a jeśli nic z powyższych, to obowiązkowo raz w roku gwiazdka. A gwiazdka to już zupełna jazda bez trzymanki, bo nagle prezenty trzeba przygotować nie dla jednej, ale dla kilku osób. Właściwie, byłby to zupełnie miły obowiązek, wręczanie prezentów bliskim zazwyczaj przecież cieszy nie tylko ich, ale i nas samych. Cały kłopot polega na tym, że wybierając prezent, zawsze mamy świadomość, że będzie on w pewnym stopniu świadczył o nas samych, że będzie zdradzał, jak dobrze znamy kogoś nam bliskiego i jak bardzo staramy się o niego. Bardzo boimy się ten test oblać i dokładamy wszelkich starań, żeby wybrany przez nas upominek był możliwie najbliższy ideałowi i w pełni wyrażał naszą troskę i uczucia. W rzeczywistości jednak, jedynym możliwym sposobem na odkrycie skrytych marzeń osoby, którą mamy obdarować, jest zapytanie jej o nie wprost lub ewentualnie wybadanie tematu podstępem. Jeśli zaś prezent ma być niespodzianką – cóż – zawsze istnieje ryzyko, że nie wstrzelimy się w definicję prezentu idealnego. Nie ma się zresztą o co aż tak bardzo spinać. Prezent, to zawsze tylko pewien symbol, a najważniejsze są nasze szczere życzenia i obecność. Co może zatem posłużyć jako podarunek?

Jak urządzić wymarzone mieszkanie?

0

Kupując nowe mieszkanie stawiamy sobie ogromne wyzwanie planując jego wystrój. Część świeżo upieczonych właścicieli na starcie decyduje się na pomoc z zewnątrz, zaś odważniejsi próbują własnych sił w projektowaniu wnętrz. Ważny jest wówczas pomysł na urządzenie swoich czterech kątów. Gdzie szukać inspiracji? Jaki styl wybrać? Bywa, że kupujący posiadają koncepcję, której podporządkowują wybór lokalizacji mieszkania bądź jego rozkład. Częściej jednak stajemy przed pustymi ścianami i wówczas rozpoczynamy gorączkowe wertowanie czasopism, katalogów, programów TV bądź blogów internetowych.

Eurowizja 2017 – szybki przegląd tego co się działo

0

Emocje finału Konkursu Piosenki Eurowizji 2017 już za nami. Wydarzenie miało miejsce 13 maja, kilka dni wcześniej (9,10 maja) rozegrały się półfinały. Poprzedni, 61. konkurs wygrała reprezentantka Ukrainy Dżamała, toteż gospodarzem tegorocznej edycji była stolica tego kraju – Kijów. Kto wygrał, a kto okazał się wielkim przegranym Eurowizji? O tym w szybkim przeglądzie radia internetowego Tuba.fm.

Co aktorzy sądzą na temat spektaklów w teatrach?

0

Podobno dla każdego aktora najważniejszy jest teatr. Przeciętnemu Kowalskiemu trudno się z tym zgodzić, zwłaszcza jeśli porówna stawki za jeden spektakl z ze stawką za jeden dzień zdjęciowy na planie serialu czy zarabianiem na reklamach. Szczególnie te ostatnie potrafią zrobić z aktora milionera – i to w sensie dosłownym. Co więcej, przecież publiczność w teatrze nie zawsze dopisuje, a same sondaże wskazują, iż Polacy wcale nie lubią chodzić na spektakle. Mimo to, teatr jest uważany za pierwszą i najważniejszą miłość każdego aktora.

Zobacz też