Gdzie wykorzystuje się śruby ze stali nierdzewnej?

Dzisiaj rozmawialiście ze specjalistą z jednej branży, który bardzo pozytywnie wypowiada się na temat elementów wykonanych ze stali nierdzewnej? Nie da się ukryć, że produkty tego typu mają rozmaite zalety. Jakie? Co jest wykonywane z tego materiału? Gdzie najczęściej są wykorzystywane śruby ze stali nierdzewnej? Odpowiedzi na te wszystkie pytania poznacie po przeczytaniu dzisiejszego artykułu.

Co jest wykonywane ze stali nierdzewnej?

Stal nierdzewna ma liczne zalety. Między innymi jest bardzo odporna na korozję. Doceniają to fachowcy z wielu branż. Jakie są inne walory tego materiału? To także stylowy wygląd. Poza tym stal nierdzewna cechuje się żarowytrzymałością. O co tutaj dokładnie chodzi? Sprawa jest prosta do wyjaśnienia – po prostu nawet bardzo wysokie temperatury nie wpływają negatywnie na wygląd czy cechy konkretnych elementów. Inne właściwości stali nierdzewnej to na przykład łatwe czyszczenie, łatwa obróbka, podleganie recyklingowi, korzystny stosunek wytrzymałości do wagi itp.

Warto wiedzieć, że ze stali nierdzewnej wykonywane są nie tylko śruby. Produkowane są też na przykład nakrętki. Są to elementy solidne, wytrzymałe, a także bardzo uniwersalne. Przykładem są nakrętki sześciokątne (DIN 934 / ISO 4032). Warto wiedzieć, że mają one zastosowanie w przemyśle, budownictwie, przy budowie maszyn czy w trakcie tworzenia różnych konstrukcji stalowych. Opisywane nakrętki są także używane w branży automotive. Co jeszcze jest wykonywane ze stali nierdzewnej? Poza śrubami i nakrętkami są to także podkładki, pręty gwintowane, nity zrywalne, wkręty. Pamiętajcie, że w zależności od składników stopowych mamy do czynienia z różnymi gatunkami stali nierdzewnej. Są to gatunki: austenityczne, martenzytyczne, duplex czy ferrytyczne.

Sposoby na wykorzystanie śrub ze stali nierdzewnej

Gdzie mogą być wykorzystane śruby ze stali nierdzewnej? Między innymi w takich branżach, jak przemysł, budownictwo, motoryzacja. Fachowcy doceniają wszystkie wyżej wymienione właściwości. Zwracają uwagę między innymi na odporność na korozję. Z tego względu śruby mogą być stosowane uwzględniając sytuacje, gdzie wymagany jest kontakt z wodą czy niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Są stosowane na przykład do wielu konstrukcji zlokalizowanych na zewnątrz. Trzeba podkreślić, że śruby tego typu są też wykorzystywane do produkcji wyposażenia kuchennego czy aparatury spożywczej. Jeśli chodzi o śruby nierdzewne A2 o strukturze austenitycznej, to są one zaś używane w budownictwie wodnym. Chodzi nam tutaj o konstrukcje statków czy okrętów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here