spieniacz do mleka
fot. pexels.com

Prawdziwi kawosze uwielbiają różne akcesoria do zaparzania i oporządzania kawy. Obowiązkową pozycją w ich całym wyposażeniu kawowym jest spieniacz do mleka. Jeśli zależy nam na tym, by móc w domu pić kawę jak z kawiarni, to powinien się on znaleźć w naszej kuchni!

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/spieniacz-do-mleka-gadzet-kazdego-kawosza/

Kawa z mlekiem

Kawa z mlekiem smakuje wyjątkowo już sama w sobie. Jednakże są osoby, które preferują również dodanie do niej innych smakowitych dodatków, takich jak syropy do kawy, różne rodzaje słodzików czy też alkohole.

Kawa odpowiednio zaparzona z dodatkami smakuje wyjątkowo, a także wprawia nas w bardzo komfortowy nastrój. Nie mając jednak okazji do codziennego wychodzenia z domu po kawę z kawiarni, możemy się zaopatrzyć w szereg akcesoriów, które sprawią, że nasza kawa z mlekiem będzie wyjątkowa i będzie nie tylko smakowała pysznie, jak w kawiarni, ale również będzie pięknie wyglądać!

Spieniacz do mleka

Chcąc zaparzyć idealną kawę z mlekiem, będziemy potrzebować naszą ulubioną kawę, mleko oraz spieniacz do mleka wraz z dzbanuszkiem. Ważnym jest by spieniacz spełniał nasze oczekiwania, co do spieniania mleka do kawy. Tu należy mieć na uwadze, iż nie każde mleko nadaje się do spieniania. Mleko roślinne nie zawsze będzie tak ładnie spienione, jak mleko od krowy.

Spieniacz do mleka można kupić w sklepach z artykułami domowymi, w niskiej cenie. Jednakże do tego zakupu potrzebujemy również metalowy dzbanuszek do mleka. Taki dzbanuszek z pewnością widzieliście już w kawiarniach, do których chodzicie na kawkę. To bardzo ważny element, gdyż w tym dzbanuszku należy podgrzać mleko, a następnie je spienić.

Spienianie mleka trwa dosłownie 2-3 minuty, aby osiągnęło idealną gęstość. Spienione mleko odpowiednio przygotowane wlewamy za pomocą dziubka w dzbanuszku do kubka z kawą. Możemy je również posypać gotową przyprawą do kawy, która ma cynamon i cukier oraz inne wasze ulubione dodatki.

Przeczytaj też: http://kobiecylajf.pl/id4713,idealne-opakowanie-do-prezentow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here