kartki świąteczne

Moda na DIY panuje w Polsce już od kilku lat. Coraz więcej osób samodzielnie wykonuje prezenty i kartki świąteczne. Takie upominki są bowiem bardziej osobiste. No ale jak zrobić taką efektowną kartkę świąteczną? Potrzebujesz do tego kilku, niezbędnych narzędzi.

Niezbędny będzie elegancki papier

Oczywiście dziurkacze, wstążki, ozdoby i kolorowe pisaki są niezwykle ważne. Nie wykonasz jednak kartki bez odpowiedniego papieru. W sklepach znajdziesz ogromny wybór papeterii. Masz możliwość wyboru niemal każdego koloru. Pamiętaj, że najlepiej sprawdzają się uniwersalne barwy, nawiązujące do świątecznego klimatu, czyli granat, czerwień oraz zieleń. Raczej zrezygnuj z krzykliwych kolorów, jak złoty, srebrny lub żarzący żółty. One lepiej sprawdzą się jako kolor dodatków. Poza barwą ważna jest też faktura papieru. Często odpowiednio wytłoczony papier sam w sobie stanowi ozdobę i nie wymaga dużej liczby dodatków.

Wycinane czy naklejane?

Tworząc kartkę musisz też zdecydować czy stawiasz na wycinane czy też naklejane zdobienie bileciku. Świetnie wyglądają delikatne wycięcia w kształcie gwiazdek, choinek, bałwanków lub reniferów. Aby wykonać je precyzyjnie, warto wykorzystać specjalne dziurkacze. Znajdziesz je w wielu sklepach z akcesoriami świątecznymi i papeterią. Wystarczy zrobić w kartce kilka otworów i podkleić ją innym kolorem. Prosto i jednocześnie elegancko. Zresztą takie dziurkacze sprawdzą się też do ozdób naklejanych. Wystarczy wyciąć kilka ozdób w innym kolorze i nakleić je na tworzoną kartkę.

Napisane czy wydrukowane?

No i oczywiście kartka wymaga jakiegoś tytułu. Najczęściej na pierwszej stronie znajdują się takie hasła, jak „Merry Christmas” albo „Wesołych Świąt”. Jeżeli potrafisz ładnie pisać, z pewnością lepiej będą one wyglądały w wersji odręcznej, wykonane przy użyciu kolorowego pisaka. Dobrze sprawdzają się złote i srebrne, grubopiszące markery. Jeśli natomiast kaligrafia nie jest Twoją domeną, postaw na wydrukowany napis, stworzony przy użyciu mniej standardowej czcionki w edytorze tekstowym.

Ogranicza Cię tylko wyobraźnia

Pamiętaj, że tworząc kartki z życzeniami ogranicza Cię jedynie wyobraźnia. Możesz wykorzystać każdy, ozdobny element, aby wykonać oryginalny bilecik dla Twoich najbliższych. Nie przesadź jednak z liczbą dodatków. Najczęściej jeden, dwa akcenty ozdobne są wystarczające do stworzenia eleganckiej i efektownej kartki świątecznej. Jeżeli przykładowo stawiasz na dziurkacze ozdobne, daruj sobie już quilling, naklejki, suszone pomarańcze i inne elementy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here