zaburzenia erekcji

Młodzi ludzie, rozpoczynający życie małżeńskie, często zastanawiają się, jak będzie wyglądał ich związek po wielu latach, lub będą uprawiać seks po sześćdziesiątce. Nie wiedzą, lub też będą mieć fascynację seksualną, zazdrość, miłość, lub może przecież będzie toż bycie monotonne, pozbawione pociągu płciowego, wypełnione przeżywaniem rozmaitych chorób. Punktem odniesienia takiej refleksji, są związki naszych rodziców, rodziny, znajomych, zdarza się jednakże, że młodzi ludzie nie wiedzą, co czują ich najbliżsi. Osiąganie satysfakcji fizycznej bardzo bardzo działa na samoocenę mężczyzny oraz jego zdrowie. Męska płodność to także wykładnik ogólnej kondycji i zdrowia. Zaburzenia erekcji potrafią pogorszyć formę życia człowieka a jego partnerki fizycznej . Lub można spowolnić zmniejszanie się poziomu libido wraz z wiekiem? Jak to zrobić?

Aktywność ruchowa osób starych

Aktywność fizyczna na jesieni życia obarczona jest wieloma mitami i fałszywymi poglądami. Stereotyp aseksualizmu, przekonanie, że seks po 60. w owym etapie jest bardzo już wspomnieniem, aniżeli rzeczywistością, odciska piętno na wartościach względem życia płciowego ludzi starszych. Aktywność fizyczna kojarzy się powszechnie z wiekiem młodym, natomiast przejawy jej u osób starych budzą u wielu ludzi po 60 roku życia stres i odczucie winy oraz wstydu, oraz u osób ze otoczenia nieprzychylność, niechęć lub drwiny pogarszające całokształt stosunków ludzi seniorów z otoczeniem. Nieprzychylne postawy przyjmuje także mnóstwo osób względem małżeństw zawieranych przez osoby starsze. Analizowania dowiodły, że poglądy, iż miłość, seks i małżeństwo są wyłącznym przywilejem wieku młodego, nie są uzasadnione. Dowiodły również, że nie jest takiego wieku u człowieka, w jakim był gwałtowny zanik życia płciowego. Pewny stopień aktywności ruchowej utrzymuje się albowiem u dużego odsetka ludzi w wieku starszym. Aktywność ta nie znika szybko i „wybiórczo”, tylko powoli i wraz z zanikiem innych możliwości finansowych we odpowiedniej dekadzie życia.

zaburzenia erekcji i spadek libido wraz z wiekiem

Spadek libido – fakty

Zaburzenia erekcji to niezdolność do uzyskania i zachowania wzwodu koniecznego do zrobienia satysfakcjonującego kontaktu płciowego. Temu mechanizmowi asystuje często spadek libido. Najnowsze analizowania pokazują, że w Polsce na zaburzenia erekcji choruje 1,5 miliona mężczyzn po 35. roku życia, natomiast właśnie 15% z nich zgłasza się ze naszym tematem do lekarza. U starych panów występowanie zaburzeń seksualnych narasta o blisko 10% na dekadę, oraz to u mężczyzn po 60 roku życia problemy z erekcją są już u przeszło 50% społeczności.
Najpopularniejsze objawy andropauzy, jakie składają się ze spadkiem libido:
•Sfera psychiki – wahania nastroju, nerwowość, lęki, depresje.
•Objawy somatyczno-wegetatywne – ograniczenie całej energii życiowej, zmęczenie siły fizycznej, ograniczenie wagi mięśniowej, wzmocnienie wagi centralnej tkanki tłuszczowej, zbytnia potliwość, tzw. uderzenia ciepła, problemy ze snem, zawroty i uciski głowy, nadciśnienie tętnicze, osteopenia i osteoporoza, cukrzyca.
•Objawy dotyczące życia płciowego – zaburzenia erekcji, wytrysk opóźniony, dyspareunia, spadek pożądania płciowego, przedwczesny wytrysk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here