Któż z nas nie staje czasem w obliczu tego problemu: trzeba kupić dla kogoś prezent. Okazji nie brakuje. Urodziny, imieniny, wesela, rocznice, komunie, chrzciny, a jeśli nic z powyższych, to obowiązkowo raz w roku gwiazdka. A gwiazdka to już zupełna jazda bez trzymanki, bo nagle prezenty trzeba przygotować nie dla jednej, ale dla kilku osób. Właściwie, byłby to zupełnie miły obowiązek, wręczanie prezentów bliskim zazwyczaj przecież cieszy nie tylko ich, ale i nas samych. Cały kłopot polega na tym, że wybierając prezent, zawsze mamy świadomość, że będzie on w pewnym stopniu świadczył o nas samych, że będzie zdradzał, jak dobrze znamy kogoś nam bliskiego i jak bardzo staramy się o niego. Bardzo boimy się ten test oblać i dokładamy wszelkich starań, żeby wybrany przez nas upominek był możliwie najbliższy ideałowi i w pełni wyrażał naszą troskę i uczucia. W rzeczywistości jednak, jedynym możliwym sposobem na odkrycie skrytych marzeń osoby, którą mamy obdarować, jest zapytanie jej o nie wprost lub ewentualnie wybadanie tematu podstępem. Jeśli zaś prezent ma być niespodzianką – cóż – zawsze istnieje ryzyko, że nie wstrzelimy się w definicję prezentu idealnego. Nie ma się zresztą o co aż tak bardzo spinać. Prezent, to zawsze tylko pewien symbol, a najważniejsze są nasze szczere życzenia i obecność. Co może zatem posłużyć jako podarunek?

Pieniądze

Z tym trzeba uważać. Są okazje, kiedy pieniądze dać wręcz wypada, a są i takie, gdy wręczenie pieniędzy może nie wypaść najlepiej. Oczywiście pieniądze od wiek wieków dają babcie swoim nawet najbardziej dorosłym wnukom, ale tu mowa o innych relacjach na linii dawca-biorca prezentu. Warto wiedzieć, że wybierając się na wesele, nad prezentem zastanawiać się zanadto nie musimy. Koperta z odpowiednią zawartością w zupełności wystarczy i przyda się młodym dużo bardziej niż na przykład zastawa, która być może nie trafi w ich gust. Podobnie rzecz się ma w przypadku chrzcin – obok drobiazgu dla dziecka, przyda się wsparcie finansowe dla jego rodziców.

Gadżety

W pierwszej chwili nasuwa się na myśl szereg gadżetów dla faceta. Ale i dla płci pięknej można poszukiwać podarunku w obrębie tej kategorii. Sami dla siebie zwykle staramy się kupować tylko to, co naprawdę potrzebne, ewentualnie odkładamy pieniądze na realizację większych, niepraktycznych marzeń, traktując je jako coś ekstra. Rzadko sprawiamy sobie małe, materialne przyjemności. O ile kupowanie czegoś zabawnego, niekoniecznie potrzebnego, dziwnego sobie samemu wydaje nam się stratą pieniędzy, o tyle może to być świetny pomysł na prezent dla kogoś. Gadżety, czyli najczęściej właśnie takie zabawne, w sumie zbędne przedmioty, sprawiają dużo radochy. Kubek w śmiesznym kształcie, nietypowy zegar, koszulka z ciekawym nadrukiem… takie i inne gadżety dla faceta i dziewczyny są warte rozważenia.

Coś do domu

Kupowanie dla kogoś elementów wystroju wnętrza jest ryzykowne, ale już postawienie na jakiś praktyczny, przydatny sprzęt domowy wydaje się być trafionym rozwiązaniem. Młynek do kawy wraz z kilkoma woreczkami aromatycznych ziaren dla kawosza, a może robot do przygotowywania smoothie? Warto pomyśleć, co naszym znajomym przydałoby się najbardziej.

Kwiaty

Mężczyznom wręcza się je tylko przy bardzo oficjalnych okazjach i raczej zbiorowo. Wielbicielkami kwitnących roślin są natomiast prawie wszystkie panie. Niektóre kwiaty mają przypisane sobie znaczenia. Nie jest najlepszym pomysłem kupowanie czerwonych róż kobiecie przez mężczyznę, z którym nie łączy jej romantyczna relacja. O wiele bezpieczniejsze wydaje się postawienie na kwiaty doniczkowe. Od kilku lat dużą popularnością cieszą się chociażby storczyki, które pasują do większości wnętrz i stanowią przykład klasycznego, prawie zawsze z uśmiechem przyjmowanego prezentu.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Sklep Porsche: https://sklep.porsche.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here