Czytelnictwo nie jest na jakimś wysokim poziomie, ciągle słyszy się, że ludzie czytają mało i niechętnie. Ci jednak, którzy robią to regularnie przeważnie mają swoje ulubione gatunki, które wypełniają im wolne wieczory lepiej, niż film w telewizji. Wśród nich jest oczywiście wiele kryminałów, a także liczne książki poradnikowe, dotyczące często zdrowego stylu życia lub motywacji do działania. Kolejną grupę stanowią poczytne romanse, a także książki młodzieżowe. Czytelnicy chętnie sięgają także po biografie, gdyż chęć dowiedzenia się czegoś więcej na temat znanych osobistości i ciekawość ich życia prywatnego jest bardzo duża.

Jakie więc książki wybrać, aby wypełnić sobie wiosenne wolne wieczory? Banałem będzie stwierdzenie, że warto zdecydować się na takie, które korespondują z zainteresowaniami. Jest kilka tytułów po, które warto sięgnąć na wiosnę, szczególnie, że na empik.com znajdziemy atrakcyjne promocje.

Wśród topu najchętniej wybieranych książek na empik.com, znalazł się poradnik żywieniowy „28 dni Bikini Body. Przewodnik po zdrowym jedzeniu i stylu życia”, autorstwa trenerki personalnej Kayli Itsines. Wbrew pozorom nie jest to poradnik jak dojść do szczupłej figury na lato poprzez katorżniczą dietę i ćwiczenia. Jest to raczej książka dla tych, którzy chcą podążać za nowymi trendami żywieniowymi, w których ważny jest odpowiedni dobór składników odżywczych, witamin i mikroelementów. Miłośnicy kuchni fit znajdą w tej książce wiele inspiracji, do przyrządzenia pysznego energetycznego śniadania. Autorka nie zachęca do diety cud, a raczej pokochania siebie poprzez zmianę nawyków żywieniowych, które spowodują lepsze samopoczucie, a tym samym poprawę jakości życia. Dla niektórych brzmi jak banał, dla innych jest inspiracją. Jeśli szuka się nowych, ciekawych przepisów, warto sięgnąć po tę książkę i przekonać się czy przypadną do gustu.

Jeśli szuka się książki bardziej do czytania niż inspiracji warto sięgnąć po nowości wśród kryminałów na empik.com. Znajduje się tu wiele pozycji autorstwa skandynawskich mistrzów kryminału. Oczywiście nadal poczytne są książki Agathy Christie czy Stiega Larsona, natomiast pojawiło się kilku autorów, po których książki warto sięgnąć. Kontynuacja poczytnej serii Millenium to punkt obowiązkowy dla fanów gatunku. Nie zabraknie w nich tajemnicy i nieoczekiwanych rozwiązań. W „Co nas nie zabije” Davida Logercrantza znów mamy ulubionych głównych bohaterów, czyli dziennikarza śledczego i hakerkę, którzy próbują rozwikłać zagadkę śmierci profesora, który zajmował się sztuczną inteligencją. Kto przeczytał powyższą pozycję musi pójść za ciosem i sięgnąć także po kolejny tytuł z serii, który ukazał się jesienią, czyli „Mężczyzna, który gonił swój cień”. Jeśli chcesz się dowiedzieć, o tajemnicy koszmaru z dzieciństwa hakerki, ta pozycja na pewno nie pozostawi Cię obojętnym i rzuci nowe światło na historię „Dziewczyny, która igrała z ogniem”. Jeśli nie znasz serii Millenium, koniecznie sięgnij po pierwsze tomy napisane przez mistrza gatunku Stiega Larsonna, które znajdziesz na empik.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here