Jeszcze do niedawna na rynku wydawniczym można było znaleźć zakładki w postaci po prostu sztywniejszych kartoników, które wkładało się w miejsca, w których skończyło się czytać. Obecnie mamy dostęp do wielu różnych zakładek, które są bardzo nietypowe i w ogóle nie przypominają tradycyjnych zakładek!
Zobacz też: http://www.psfs.pl/zakladki-do-ksiazek/
Zakładki magnetyczne
Te z pozoru wyglądają tak, jak tradycyjne zakładki, chociaż są nieco krótsze. To taka mini książeczka, w którą należy włożyć kartkę, gdzie wstrzymaliśmy czytanie. Dzięki temu, że kartonik jest magnetyczny, ściśnie kartkę z książki i nie wypadnie, a tym samym w wyraźny sposób zaznacza, gdzie powinniśmy wznowić czytanie.
Zakładki filcowe
Zakładki z filcu są bardzo często wybierane zwłaszcza na prezenty. Nadruki na materiale filcowym są bardzo efektywne i tworzą zupełnie nowy charakter wizualny takiej zakładki. Dzięki temu, że materiał jest dość gruby, to łatwo można odnaleźć stronę, na której będziemy wznawiać czytanie.
Zakładki DIY
W wielu sklepach z akcesoriami DIY można znaleźć zestawy do samodzielnego przygotowania zakładek do książek. Takie zestawy zawierają różne koraliki, cekiny sznurki, kawałki materiałów, magnesy. Można z nich tworzyć własne kompozycje na zakładki do książek. Dzięki takim zestawom można przygotować zakładki, które można podarować jako prezent dla bliskiej osoby. Zwłaszcza gdy są imienne lub nawiązują do różnych wydarzeń osoby, której chcemy podarować taki upominek.
Po co zakładki?
Mogłoby się tylko wydawać, że zakładki są zbędne lub że wcale nie muszą być wyjątkowe, ładne, a wystarczą zwykłe. Z jednej strony to prawda, ale z drugiej niekoniecznie. Zakładki do książek to rodzaj pewnego stylu życia, który idealnie pasuje do miłośników książek. Zakładki można zbierać, kolekcjonować, wymieniać się nimi. To naprawdę atrakcyjny gadżet, który sprawia, że czytanie książek jest przyjemniejsze. Wiele osób przywozi zakładki do książek z różnych wyjazdów, co sprawia, że stanowią one niejaką pamiątkę z podróży i spełniają wiele funkcji niż tylko zaznaczenie miejsca, w którym skończyliśmy czytanie.
Przeczytaj też: http://mamipapi.pl/przeglad-lampek-na-dzieciece-biurko/