Metoda Callana jest niezwykle popularna w Polsce i na świecie. Uczy się nią ponad milion osób w 35 krajach. Ale na czym tak właściwie polega? Jest to metoda nauki języka angielskiego, gdzie wymienia się w szybkim tempie pytania i odpowiedzi między nauczycielem a uczniem. Zaczyna się od czytania, a później powtarza się z pamięci pytania i odpowiedzi. Dzięki dużej ilości słów i informacji w krótkim czasie uczeń może szybko przyswoić język. Nacisk głównie kładzie się na mówienie.

Metoda bezpośrednia jest jedną z wielu możliwych metod nauczania – tutaj nacisk kładziemy na mówienie, na szybką wymianę zdań między uczniem i nauczycielem. W tę metodę wpisuje się Metoda Callana, a także kurs języka angielskiego online Speakingo!

Metoda Callana ma oczywiście wiele zalet, ale także wady jak na przykład przestarzały materiał, ponieważ autor w testamencie zabronił zmieniać swoje założenia. Jest to także sposób nauki nużący i męczący dla nauczycieli, którzy ciągle muszą przerabiać ten sam materiał. Z tego właśnie powodu zrodził się pomysł stworzenia metody Speakingo, jako alternatywy dla metody Callana.

Na czym właściwie polega? To przede wszystkim zamiana nauczyciela na komputer. To on mógłby poprowadzić każdą lekcję! Uczeń prowadzi tu rozmowę z komputerem! Oto kilka z wielu zalet tej metody:

  1. Uczy właściwego szyku zdania i wymowy.

  2. Skupia się przede wszystkim na mówieniu.

  3. Pozwala na naukę kiedy chcesz i jak długo chcesz.

  4. Uczy całych fraz, a nie pojedynczych słów.

  5. Pomaga przełamywać barierę językową i lęk przed mówieniem.

  6. Komputerowe rozpoznawanie mowy pozwala znacznie obniżyć koszt nauki.

  7. Inteligentny moduł zapamiętuje udzielone przez ucznia odpowiedzi, przez co odpytywany jest tylko z materiału, nad którym nadal wymagana jest praca.

  8. Bardzo ciekawe zadania – obejmują przysłowia, zapadające w pamięć sformułowania czy żarty.

  9. Program obejmuje najważniejsze konstrukcje gramatyczne i 2000 najpopularniejszych słów, pozwalających zrozumieć 90% wszystkich konwersacji.

Po więcej informacji na ten temat zapraszamy na stronę internetową https://www.speakingo.pl/blog/metoda-callana-callan-online/.

Nie uczmy regułek gramatyki, nie wymagamy ich „wykucia” się na pamięć. Bierna znajomość języka nigdy nie przyda się w życiu codziennym, w rozmowie z obcokrajowcem. Podstawą i absolutnie najważniejszym aspektem jest nauka mówienia po angielsku. Zajrzyj na naszą stronę internetową, by dowiedzieć się więcej oraz zainwestować w skuteczny kurs języka angielskiego. (https://www.speakingo.pl/) Gwarantujemy najwyższą jakość nauczania w konkurencyjnych cenach!

Zachęcamy także do obejrzenia naszego filmiku, w którym opowiadamy, jak wiele można się nauczyć dzięki rozmowie z komputerem jak z nauczycielem. Jest to ciekawa i innowacyjna forma nauki angielskiego poprzez konwersację z komputerem, który rozumie co się do niego mówi! (https://www.youtube.com/watch?v=DI-pfIPoxmI)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here