Ślub jest bardzo ważnym wydarzeniem nie tylko w życiu Panny Młodej i Pana Młodego, ale również ich rodziców. Istotnym elementem każdego wesela są podziękowania dla rodziców, na których, wedle zwyczaju, w ramach wdzięczności za trud wychowania, wręcza się prezenty. Może to być zarówno skromny upominek, jak i oryginalny podarek, np. wycieczka dla dwojga, romantyczna kolacja połączona z rejsem, profesjonalny kurs baristyczny lub wizyta w ośrodku typu SPA. Zwyczajowi wręczania prezentów dla rodziców – w ramach podziękowań za trud włożony w wychowanie i organizację przyjęcia weselnego – zwykle towarzyszy sentymentalna oprawa muzyczna oraz krótkometrażowy film, nawiązujący do dzieciństwa Pary Młodej.

Wycieczka dla dwojga

Ciekawym pomysłem na prezent dla rodziców młodej pary jest podarowanie kuponu podarunkowego na wycieczkę dla dwojga. Niekoniecznie musi się to wiązać z fundowaniem bardzo kosztownej egzotycznej podróży, bowiem równie dobrze z myślą o swoich rodzicach można wykupić dwudniową wycieczkę w Bieszczady. Taki wyjazd, oprócz najbardziej podstawowych kwestii, jak nocleg i wyżywienie, może zawierać również relaks w sferze SPA oraz wycieczkę do Lwowa. Zaletą takiego prezentu jest to, że nie jest on kosztowny – za trzydniowy pobyt w Bieszczadach trzeba zapłacić ok. 350 zł.

Romantyczna kolacja z rejsem

Atrakcyjną propozycją prezentu, wręczanego w ramach weselnych podziękowań dla rodziców jest romantyczna kolacja, połączona z rejsem na Wiśle, np. w Gdańsku lub w Krakowie. Taki upominek obejmuje wybrane przez rodziców z menu restauracji danie oraz ok. dwugodzinny rejs z malowniczą scenerią. Voucher na romantyczną kolację z rejsem dla dwojga kosztuje ok. 300-400 zł.

Profesjonalny kurs baristyczny

Nietuzinkowym pomysłem na prezent jest również profesjonalny kurs baristyczny. Taka forma upominku jest przeznaczona dla rodziców lubiących wyznania i naukę nowych rzeczy. Po odbyciu kursu każdy z uczestników otrzymuje certyfikat, potwierdzający nabycie nowych umiejętności. Profesjonalny kurs baristyczny zazwyczaj trwa ok. 9 h i kosztuje mniej niż 300 zł.

Weekend we dwoje w SPA

W ramach podziękowań za trud włożony w wychowanie, rodzicom można podarować również voucher na weekend we dwoje w SPA. Upominek ten powinien obejmować serię zabiegów oraz nieograniczony dostęp do strefy wodnej. Dodatkowo można wykupić opcję masażu relaksacyjnego oraz nieograniczony dostęp do bufetu restauracyjnego. Kupon podarunkowy na weekend we dwoje w SPA kosztuje od 1000 do 2000 zł w zależności od prestiżu i lokalizacji placówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here