Rękawiczki lateksowe bezpudrowe

Środki ochrony indywidualnej jeszcze nigdy nie były tak popularne i pożądane jak w ciągu ostatnich dwóch lat. Maseczki zwykłe i z filtrami, rękawiczki lateksowe, przyłbice znikają ze sklepowych półek i są dziś powszechnym obrazkiem na ulicach, w sklepach czy zakładach pracy. Każdy chce się chronić przed niebezpiecznym wirusem, który zaatakował cały świat i wciąż nie chce odpuścić.

Dlaczego warto stosować środki ochrony osobistej?

Każdego dnia jesteśmy narażenie na silne oddziaływanie różnych wirusów, zarazków i bakterii. Mamy nieustanny kontakt z innymi ludźmi, korzystamy z różnych przedmiotów często potem dotykając twarzy, oczu czy ust. Często zapominamy o regularnym myciu i dezynfekowaniu rąk. Dlatego w miejscach szczególnie narażonych na działanie bakterii czy wirusów warto zaopatrzyć się w podstawowe środki ochrony osobistej, takie jak maseczki czy rękawiczki lateksowe bezpudrowe.

Dzięki rękawiczkom lateksowym bezpudrowym możemy zminimalizować ryzyko transmisji wirusów i bakterii. Warto stosować je w takich miejscach jak: sklepy (w tym spożywcze), przychodnie i szpitale, salony fryzjerskie czy kosmetyczne, obiekty sportowe czy budynki użyteczności publicznej (dworce, przystanki, szkoły, przedszkola, urzędy).

Podstawowe właściwości rękawiczek lateksowych bezpudrowych

Rękawiczki lateksowe bezpudrowe są wykonane z naturalnego lub syntetycznego kauczuku, którego podstawową właściwością jest elastyczność i rozciągliwość. Kauczuk doskonale dopasowuje się do każdej dłoni, zarówno tej małej jak i dużej. Dobrze dopasowane rękawiczki lateksowe bezpudrowe są niemal niewyczuwalne, nie krępują ruchów i nie sprawiają żadnego dyskomfortu w trakcie wykonywania codziennych czynności.

Rękawiczki lateksowe bezpudrowe są dostępne w dwóch podstawowych rodzajach: z certyfikatem i bez. Modele certyfikowane są przeznaczone głównie dla branży medycznej, dla diagnostów i stanowią podstawę wyposażenia medycznego każdej Sali operacyjnej czy punktu zabiegowego.

Modele rękawiczek lateksowych bezpudrowych, które nie są certyfikowane są dedykowane wszystkim pozostałym osobom, które w życiu codziennym chcą dodatkowo zabezpieczyć się przed szkodliwym działaniem bakterii, wirusów czy grzybów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here