Uprawa indoor

Planujesz kupić nasiona indoor dla początkujących i zacząć swoją przygodę z uprawą? Istnieje co najmniej kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć. W tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje, które pomogą Ci w podjęciu właściwej decyzji.

Czy to legalne?

Zgodnie z prawem posiadanie i sprzedaż nasion konopi jest całkowicie legalne. Można je kupować w dowolnym celu bez obawy o konsekwencje prawne. Warto jednak pamiętać, że do uprawy nasion konieczne jest zezwolenie. Uprawa bez odpowiedniej zgody grozi karą pozbawienia wolności.

Wskazówki w tym artykule dotyczące uprawy indoor dla początkujących mają charakter informacyjny.

Wybór nasion

Uprawa feminizowanych konopi indoor zaczyna się od wyboru nasion. Co jednak ważne, na początek trzeba mieć na uwadze te, które są uznawane za łatwe w uprawie. Mają więc dużą odporność na choroby, nie wymagają specyficznych warunków i dojrzewają relatywnie szybko. Jakie nasiona są najlepsze? Tak naprawdę wybór jest bardzo duży! Sprawdź wymagania poszczególnych gatunków i wybierz ten, który odpowiada Ci najbardziej. Pamiętaj też, że nasiona indoor dla początkujących znajdziesz również w polskich sklepach – całkowicie legalnie.

Odpowiednie miejsce

Uprawa powinna znajdować się w suchym, chłodnym miejscu z dostępem do świeżego powietrza z zewnątrz. Co jednak ważne, powinno to być miejsce ciemne, bo tylko wtedy dochodzi do procesu fotosyntezy. Prześwity mogą zresztą sprawić, że roślina wytworzy męskie kwiaty.

Nie zapomnij także o własnej wygodzie – dostęp do rośliny powinien być łatwy, bo trzeba ją doglądać każdego dnia.

Oświetlenie – jakie?

Oświetlenie jest niezwykle ważne, więc warto wybrać możliwie najlepszy rodzaj lampy. Najpopularniejsze są trzy rozwiązania: świetlówki, lampy HID, lampy LED.

Świetlówki są stosowane głównie w uprawach hobbystycznych, co wynika przede wszystkim z ich ceny i ogólnodostępności. Są też łatwe w montażu, ale niestety ich wydajność jest obniżona. Problem ten rozwiązują lampy HID, które są standardem w profesjonalnych uprawach. Produkują dużo światła, chociaż oczywiście idzie to w parze z dużym poborem mocy. Lampy LED cechują się dużą wydajnością, ale są dość drogie. Nie wszystkie modele są wysokiej jakości.

Nawożenie i podlewanie

Konopie, jak każdą roślinę, należy regularnie podlewać i nawozić. Nie należy jednak przesadzać – lepiej jest roślinę odrobinę przesuszyć niż przelać, bo konopia jest bardzo podatna na grzyb korzenia. Sugeruje się podlewanie wtedy, gdy dolne liście nieco oklapną.

Nawozić należy raz w tygodniu lub rzadziej, jeśli gleba była już nawożona fabrycznie. Wskazane są takie składniki jak azot, fosfor, potas, wapń, magnez, żelazo i miedź.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here