blizny po trądziku
fot. pixabay.com

Trądzik potrafi być naprawdę przykrą dolegliwością, zwłaszcza gdy dotyka osoby w wieku młodzieńczym. Nie dość, że swoją obecnością może zdziałać wiele przykrości, to dodatkowo nawet jak zniknie, mogą po nim zostać szpetne blizny. Jak się ich pozbyć?

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/usuwanie-blizn-po-tradziku/

Trądzik

Trądzik pojawia się głównie u osób młodych w wyniku nagłego wzrostu hormonów młodzieńczych. Jednakże może również pojawić się u osób dorosłych, u których jego przyczyny mogą być bardziej skomplikowane, a także może być trudniejszy do usunięcia.

U osób młodych trądzik można leczyć miejscowo lub farmakologicznie. U osób starszych może być różnie. W każdym razie trądzik może być przypadłością w jednym i w drugim wieku. Nie należy przy nim za dużo kombinować, gdyż mogą zostać szpetne blizny, których z czasem może być nam się trudno pozbyć. Lepiej stosować się do zaleceń dermatologa, który odpowiednio zajmie się naszym trądzikiem.

A jeśli się tego nie zrobiło, to co zrobić gdy pojawią się blizny po trądziku?

Leczenie blizn potrądzikowych

Blizny po trądziku mogą nas naprawdę mocno oszpecić. To trwałe zmiany, które spowodowane są utratą tkanki, które mogą przyjmować różne kształty oraz głębokości. Chcąc się ich pozbyć należy ja ponownie uszkodzić, ale w kontrolowanych warunkach, a następnie zmusić organizm do prawidłowej regeneracji!

W tym celu stosuje się na przykład dermabrazję oraz silne peelingi medyczne z udziałem kwasów. Te zabiegi pozwalają na rozległe oraz głębokie złuszczanie się skóry, która może się zagoić, ale może również powołać do życia nowe przebarwienia.

Drugą metodą jest usuwanie blizn laserem frakcyjnym, który tworzy na skórze mikrouszkodzenia, pozostawiając wokół obszary nienaruszonej tkanki, co znacznie ułatwia a także przyśpiesza prawidłowe gojenie się skóry. Zabieg wymaga co najmniej tygodniowej rekonwalescencji. W zależności od skali problemu można go powtarzać z odstępem miesięcznym.

Przeczytaj też: http://www.pozaistyl.pl/jakie-tabletki-na-wlosy-beda-najlepsze/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here