Manicure hybrydowy - co warto wiedzieć?

Jak ktoś pierwszy raz wykona manicure hybrydowy, to już nigdy nie wróci do normalnych lakierów. Mówią tak nie tylko doświadczone kosmetyczki, ale także użytkowniczki tych cudownych płynów, które na paznokciach utrzymują się wyjątkowo trwale. Manicure hybrydowy zasłynął właśnie z wyjątkowej trwałości, której wcześniej nie był w stanie zapewnić żaden lakier. Dzisiaj kobiety regularnie wykonują manicure hybrydowy, jedne robią to w domowym zaciszu, inne udają się do profesjonalnych salonów.

Samodzielne wykonanie zabiegu – o czym należy pamiętać?

Jeśli zdecydujesz się samodzielnie wykonać manicure hybrydowy, koniecznie musisz zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Kluczowe dla jakości są oczywiście lakiery hybrydowe, baza, top oraz lampa. W sklepach można znaleźć gotowe zestawy do hybrydy, których wyposażenie zwykle zawiera wiele zbędnych rzeczy. Jeśli będziesz robić manicure hybrydowy po raz pierwszy, zakup niezbędne elementy osobno. Jednak zanim porwiesz się na nakładanie hybrydy solo, sprawdź, jak robią to specjaliści. Umów się na wizytę w dobrym salonie i wykonaj zabieg. Jak znaleźć najlepszy salon przeczytasz w naszym poradniku http://orlabaszta.pl/jak-wybrac-najlepszy-salon-manicure-w-lodzi-wiemy-jak-go-znalezc/. Zwróć również uwagę na to, jakiej marki lakiery stosuje Twój salon. Warto przy pierwszej próbie samodzielnych zmagań postawić na sprawdzone lakiery.

Co zatem potrzebujesz?

Lista absolutnego minimum zawiera:

  • baza i top,
  • lakier lub lakiery hybrydowe w wybranym kolorze,
  • lampa UV lub LED,
  • cleaner,
  • aceton,
  • blok polerski,
  • pilnik do paznokci,
  • drewniane patyczki do odsuwania skórek, który przydaje się także przy usuwaniu lakieru,
  • waciki bezpyłowe,
  • folia aluminiowa.

To niezbędne akcesoria do wykonania manicure hybrydowego w domu. W salonach oczywiście mają znacznie więcej elementów, między innymi szablony do przedłużania czy specjalne odkurzacze pochłaniające pył, specjalne podkładki pod dłonie i wiele więcej. Jak na domowe warunki powyższa lista będzie wystarczająca do przygotowania manicure.

Od czego zacząć?

Jeśli byłaś w salonie na zabiegu, to kolejność czynności nie jest Ci obca. Wiesz, że każdy z etapów wymaga odpowiedniej precyzji i zaangażowania. Najlepszy salon manicure w Rzeszowie oferuje wykonanie manicure hybrydowego w niespełna godzinę, Tobie zejdzie zdecydowanie dłużej. W salonie pracują osoby doświadczone, które potrafią szybko i zarazem perfekcyjnie nanieść lakier na paznokcie. Podobnie jest z wykonywaniem pozostałych czynności. Wprawa i fach w ręku to ich niewątpliwy as!

Na wykonanie zabiegu przygotuj sobie dużo wolnego czasu. 2-3 godziny to odpowiednia ilość by bez pośpiechy, dokładnie wykonać zabieg. Zacznij od dokładnego umycia dłoni w ciepłej wodzie. Jeśli masz twarde skórki, dobrze jest namoczyć dłonie przed zabiegiem. W pierwszej kolejności odsuń skórki lub je wytnij, następnie przypiłuj paznokcie na odpowiednią długość i nadaj im wybrany kształt. Kolejnym krokiem będzie delikatne starcie płytki przy użyciu bloku polerskiego.

Po przygotowaniu paznokci czas na nakładanie lakierów. W pierwszej kolejności odtłuść płytkę paznokcia, przecierając ją zwilżonym w cleanerze wacikiem bezpyłowym. Po dokładnym odtłuszczeniu możesz zacząć nakładać bazę. Rób to dokładnie, pokrywając całą płytkę paznokcia i zabezpieczając brzegi. Następnie włóż rękę pod lampę, która utwardzi bazę. Po upływie określonego przez producenta czasu przetrzyj paznokieć cleanerem i zabierz się za nakładania kolorowego lakieru. Pamiętaj, że niektóre kolory wymagają nałożenia kilku warstw. Staraj się zawsze nakładać cienkie warstwy lakieru i po każdym nałożeniu utwardzaj go pod lampą. Po utwardzeniu koloru ponownie odtłuść paznokieć i gdy krycie będzie zadowalające, nałóż top, który także musisz utwardzić i odtłuścić.

Po zakończeniu zabiegu nałóż odżywkę na skórki lub krem na całe dłonie.

aplikacja Moment.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here