OBÓZ AKTORSKI DLA DZIECI

Zbliżające się lato skłania rodziców do intensywnego poszukiwania najlepszych ofert obozów i kolonii dla dzieci oraz młodzieży. Rodzice dzieci, które posiadają jakąś pasję, zajawkę mają zdecydowanie łatwiej niż rodzice, których pociechy nie interesują się niczym. Właśnie na podstawie pasji i zajawek  powstają obozy tematyczne. Na przykład dzieciaki kochające sport pojadą na obóz sportowy, te które interesują się fotografią wybiorą się na obozy fotograficzne, jeszcze inne wezmą udział w obozach survivalowych, konnych czy aktorskich. W tym artykule chciałabym przybliżyć właśnie tematykę tych ostatnich, czyli obozów teatralno – aktorskich. Obóz aktorski dla dzieci to niezwykła propozycja dla wszystkich – chłopców i dziewczynek.

Dla dzieci interesujących się filmem, teatrem, aktorstwem lub scenografią  obóz teatralno-aktorski jest świetnym pomysłem na spędzenie ciekawych wakacji. Tego typu obozy organizowane są zarówno dla maluszków jak i dla młodzieży. Zatem rodzice nie mają co się martwić o to, że ich pociecha nie będzie z rówieśnikami. Wychowawcy przydzielają  dzieciaczki do odpowiednich grup rówieśniczych.

Kadra wybierana na obozy aktorskie lub teatralno-aktorskie to ludzie z ogromną pasją do świata teatru oraz filmu. Zazwyczaj są to studenci aktorstwa lub innego powiązanego kierunku. Wszyscy opiekunowie i wychowawcy posiadają odpowiednie uprawnienia do opieki nad dziećmi. Kadra na obozach teatralno-aktorskich świetnie integruje się z grupą poprzez wspólne zajęcia.

Uczestnicy obozów aktorskich biorą udział w różnych bardzo ciekawych zajęciach. Dzieciaki odgrywają przeróżne scenki, wcielają się w ulubione postaci filmowe oraz ćwiczą ciekawe role. Również mają okazję wykonać charakteryzację oraz dobrać stroje do danego spektaklu. Często na obozie aktorskim organizatorzy przygotowują spotkanie ze znanym aktorem filmowym bądź teatralnym. Jest to świetne przeżycie dla prawdziwego fana świata filmowego. Uczestnicy oprócz wymienionych zajęć ćwiczą również sztukę improwizacji.  W trakcie obozu dzieciaki wraz z opiekunami przygotowują się do finałowego spektaklu, ćwiczą rolę, szykują stroje, a wszystko po to aby obóz ukoronować wyśmienitym końcowym przedstawieniem.

Obóz aktorski organizowane są zazwyczaj w okresie letnim, ze względu na możliwość wykorzystania pleneru. Miejsce nie ma znaczenia, tego typu obóz można zorganizować zarówno nad morzem, w górach jak i nad jeziorem. Zwykle jest kilka propozycji do wyboru.

Dzieciaki kochają się wygłupiać, na obozie aktorskim jest to wręcz pożądane. Uczestnicy uczą się poprzez zabawę jak ważne jest okazywanie emocji oraz uwrażliwiani są na piękno otaczającego świata.

Polecamy obóz aktorski dla każdego prawdziwego fana kina, teatru i aktorstwa. Obóz teatralno-aktorski jest obozem tematycznym, na którym liczba miejsc jest ograniczona. Zazwyczaj dzieciaki uczą się w mniejszych, kameralnych grupach gdyż łatwiej jest się wtedy skupić i zdecydowanie przyjemniej pracuje się w spokojnej atmosferze. Rodzice powinni pomyśleć o wcześniejszej rezerwacjo obozu teatralno-aktorskiego jeśli chcą zapewnić swojemu dziecku niezapomniane wakacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here