Deska SUP do pływania – rozrywka dla każdego

0
1896

Planujesz spędzić aktywny czas nad wodą ale nie jesteś pewny czy pozwoli Ci na to kondycja? Chcesz uprawiać sport, który będzie odpowiedni nie tylko dla Ciebie ale także twoich najbliższych? Nie ważne czy spędzisz wakacje nad morzem, jeziorem czy rzeką – deska SUP do pływania idealnie sprawdzi się w każdych warunkach. To sport z którym może zmierzyć się każdy. 

SUP do pływania – czym jest?

Deska SUP czyli Stand Up Paddle to zyskujący na popularności sport uprawiany nad wodą. Idea bardzo popularna za granicą, przyjęła się także u nas. Uniwersalność SUP do pływania wynika z tego, że każdy może spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Pływanie na stojąco na desce z wiosłem to sport, który mogą uprawiać i młodsi i starsi. Także kondycja nie ma znaczenia – każdy może spróbować swoich sił na SUP. Doświadczeni sportowcy chętnie oddadzą się szaleństwu na wzburzonych wodach. Początkujący świetnie odnajdą się na spokojnej tafli wody.

W jaki sposób praktykować SUP do pływania na stojąco?

Pływanie na stojąco na desce z wiosłem nie wymaga specjalnych umiejętności czy szkoleń. Każdy może spróbować swoich sił i każdy może zakochać się w tym sporcie.
W pierwszej kolejności pamiętaj o bezpieczeństwie swoim i swoich najbliższych. Zaopatrz się w kamizelkę ratunkową lub asekuracyjną. Dzięki nim nawet przy groźniejszym upadku utrzymasz się na powierzchni wody. 

Jeśli masz problemy z utrzymaniem równowagi, pływanie na SUP rozpocznij od pozycji klęczącej. Nie obawiaj się upadku do wody – szczególnie początkujący nie raz spadną z deski. Nie należy się zrażać lecz próbować dalej. Z pozycji klęczącej spróbuj przejść do stojącej. Wiosło to bariera dzięki której ilość upadków będzie mniejsza. Kiedy złapiesz już równowagę ciesz się udaną wyprawą!

SUP do pływania to opcja dobra nie tylko latem. Pływać możesz także w chłodniejsze dni – pamiętaj jedynie o odpowiednim zabezpieczeniu przed wychłodzeniem. 

Dlaczego warto pływać na SUP?

Warto pływać na stojąco na desce z wiosłem ponieważ to świetna przygoda. Dodatkowo dyscyplina ta nie wymaga specjalnych umiejętności i dużej sprawności fizycznej. Każdy może odnaleźć dla siebie coś odpowiedniego podczas pływania na SUP. Dodatkowym atutem jest niezależność od pogody – nie musisz czekać na odpowiednio wysokie fale czy słoneczny skwar aby cieszyć się z aktywnego wypoczynku. Na spokojnych wodach jezior czy mórz także możesz świetnie się bawić. Szczególnie osoby początkujące świetnie odnajdą się na gładkiej tafli wody.

Osoby lubiące szybsze krążenie krwi nie zawiodą się. Wzburzone morskie wody czy rwący strumień rzek dostarczą atrakcji każdemu śmiałkowi.

Artykuł dzięki: Gosup.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here