Trzy najczęstsze błędy podczas organizacji urodzin dla dzieci

Czy organizacja urodzin dla dzieci może być trudna? Choć wielu rodzicom trudno w to uwierzyć, nie brakuje wcale imprez urodzinowych, które skończyły się spektakularną katastrofą. Jakich błędów należy więc unikać, gdy nie chce się doprowadzić do takiej sytuacji.

Błąd pierwszy – zbyt wysoki koszt imprezy

Choć może się wydawać, że o zgubnym wpływie zasady „zastaw się a postaw się” powiedziano już wiele, nadal nie brakuje rodziców, którzy zdają się o tym zapominać. Rywalizacja pomiędzy nimi bywa poważnym problemem. Często nie trzeba więc wiele, aby urodziny dla dzieci przestały być celem same w sobie stając się przede wszystkim okazją do zaimponowania koleżankom.Teoretycznie, nie ma w tym nic złego. Każdy może przecież bawić się tak, jak lubi. W praktyce jednak takie podejście jest przeważnie źródłem frustracji. Generuje niepotrzebny stres, a do tego sprawia, że same dziecięce urodziny nie mają w sobie nic atrakcyjnego. Po zakończeniu imprezy budżet domowy świeci pustkami, a koleżanki i tak mają przynajmniej kilka uwag.

Błąd drugi – miejsce imprezy nieadekwatne do liczby gości

Gdybyśmy mieli pytać o zdanie malucha, z pewnością dowiedzielibyśmy się, że urodziny dla dzieci powinny być okazją do zaproszenia wszystkich kolegów z przedszkola i podwórka oraz ich starszego i młodszego rodzeństwa. Nawet, jeśli nie uważamy takiego podejścia za najbardziej właściwe, musimy liczyć się z tym, że dzieci zaproszone na imprezę są głośne, ruchliwe i wyjątkowo kreatywne. Nawet kilkoro uczestników może wprowadzić chaos do domu, gdy zaś planujemy zaprosić większą ich grupę, nie obejdzie się bez strat.Planując większą imprezę, warto więc zadać sobie pytanie, czy organizowanie jej w domu jest rzeczywiście najlepszym z pomysłów. Może się przecież okazać, że urodziny w lokalu będą nie tylko znacznie bezpieczniejsze, ale i mniej kosztowne niż spotkanie kilkunastu maluchów w domowym salonie.

Błąd trzeci – brak dodatkowych atrakcji

Nie należy liczyć na to, że na urodzinach dla dzieci maluchy będą zajmować się sobą. Tak naprawdę, znacznie bardziej prawdopodobne jest to, że dość szybko zaczną kłócić się ze sobą i wprowadzać zmiany w wystroju pokoju. Jeśli spotkanie ma być udane, warto zatroszczyć się o dodatkowe atrakcje dla jego uczestników. Zapewni to dzieciom milszą zabawę, a jednocześnie przyczyni się do tego, że i rodzice będą spokojniejsi.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here