Dlaczego warto kupić plastikowe skrzynki na jabłka?

Drewniane skrzynie w sadownictwie wciąż cieszą się bardzo dużą popularnością. Wbrew pozorom powodem takiego stanu rzeczy nie jest ich lepsza wytrzymałość od skrzyni plastikowych czy większy komfort użytkowania. Tym, co sprawia, że przedsiębiorcy wciąż decydują się na skrzynie na jabłka wykonane z drewna, jest przyzwyczajenie i długoletnia tradycja. Nie bez znaczenia jest także cena – skrzynie z tworzywa sztucznego zazwyczaj są droższe. Ale gdy podsumuje się kilkuletnie wydatki sadowników, można dojść do zaskakujących wniosków. Skrzynki na jabłka z plastiku znacznie zmniejszają koszty przechowywania oraz transportu. Jak to możliwe? Oto kilka informacji, o których większość osób nie ma pojęcia.

Jakość to oszczędność

Produkty, w które stale trzeba inwestować, żeby utrzymać je w dobrym stanie, są nieopłacalne. Nawet jeśli w sklepie wydają się dużo tańsze, to koszty ich użytkowania znacznie nadwyrężą firmowy budżet. Dlatego warto zainwestować w skrzynie, które wytrzymają długie lata bez konieczności częstych napraw. Drewniane skrzynie na jabłka nie sprawdzą się dobrze, ponieważ takiego drewna nie wolno impregnować. W efekcie jego wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne albo różnego rodzaju chemikalia jest bardzo niska. Drewniane skrzynki łatwo można naprawić, wymieniając zużyte deski, ale jest to niezwykle pracochłonne zajęcie. Trzeba uważać, żeby nie zostawić wystających gwoździ albo drzazg, które mogłyby uszkodzić produkty. Często zdarza się również, że owoce w takich skrzyniach szybciej gniją, ponieważ drewno jest bardziej wilgotne oraz podatne na pleśń i grzyby. Zniszczony towar traci na wartości, co jest bardzo odczuwalne dla budżetu danego przedsiębiorcy.

Prosty sposób na szybki transport

Dobrze przemyślany transport jabłek przekłada się na zyski firmy i zadowolenie klientów. Dlatego warto zadbać o to, by zamówione produkty zawsze docierały do nich na czas. Niestety na każdym etapie produkcji czają się problemy, o których istnieniu nawet nie pomyślimy, dopóki nie odczujemy ich na własnej skórze. Nie inaczej jest z transportem. Początkujący przedsiębiorcy często nie biorą pod uwagę tego, ile waży przeciętna skrzynka na owoce. W rezultacie często dochodzi do przeciążeń ciężarówki i niepotrzebnej straty czasu na jej rozładowanie. Towar, z którym miał sobie poradzić jeden samochód, nagle wymaga udziału dwóch pojazdów. Skrzynie na jabłka wykonane z drewna ważą dużo więcej niż ich plastikowe zamienniki. Transport jabłek zyskuje dodatkowe, zbędne obciążenie i generuje większe koszty. Dlatego jeśli zależy Ci na sprawnym transporcie, lepszym wyborem będą skrzynki z tworzywa sztucznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here