Emolienty nawilżają skórę
fot. Pixabay.com

Emolienty są substancjami, które pomagają nam zachować zdrowy i lśniący wygląd naszej skóry i włosów. Odpowiadają za ich miękkość, natłuszczenie oraz nawilżenie. Nic więc dziwnego, że znalazły swoje szerokie zastosowanie w kosmetologii. Dlaczego warto po nie sięgnąć, zwłaszcza jeśli zmagasz się z suchą skórą i zniszczonymi włosami? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Przeczytaj też: http://www.droga.com.pl/emolienty-czym-sa-i-jak-dzialaja/

Emolienty – co to takiego?

Gdy na świat przychodzi dziecko, lekarz już na pierwszej wizycie zaleca stosowanie do pielęgnacji skóry maleństwa kosmetyki z emolientami. Skóra noworodka i niemowlęcia jest tak delikatna, że wymaga szczególnej troski i pielęgnacji. Tę zapewniają właśnie emolienty. Co to właściwie takiego? Są to substancje, które wykorzystywane w kosmetologii, odpowiadają za odpowiednie zmiękczanie, nawilżanie, natłuszczanie skóry, a dodatkowo przyczyniają się również do regeneracji włosów, jeśli je na nie stosujemy. Emolienty chronią również przed szkodliwymi wpływami warunków atmosferycznych czy promieniowaniem UV. Spektrum ich działania jest więc naprawdę szerokie. Można je również wykorzystywać, jeśli zmagamy się z atopowym zapaleniem skóry czy też łuszczycą. Ich niewątpliwą cechą i zaletą jest również to, że zaliczane do grupy dermokosmetyków, nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. Nie znajdziemy więc w nich silikonów czy parabenów, dlatego też są tak bezpieczne dla najmniejszych nawet dzieci.

Właściwości emolientów

Emolienty znajdziemy dziś na rynku kosmetycznym w bardzo wielu różnego rodzaju kosmetykach. Kupimy je w aptekach, ale również w drogeriach, w tym przede wszystkim tych internetowych. Powodują one, że w miejscu, w którym je stosujemy, powstaje ochronna bariera, która nie pozwala na przenikanie w głąb skóry czy włosów szkodliwych substancji, a za to wzmacnia działanie odżywcze i regeneracyjne kosmetyków oraz zapobiega utracie wody i przesuszaniu się skóry.

Emolienty znajdziemy w takich kosmetykach jak żele do kąpieli, płyny do kąpieli, kremy nawilżające, szampony do włosów, emulsje do skóry głowy, twarzy czy ciała. Niewątpliwie niezwykłą ich zaletą jest to, że z powodzeniem mogą służyć całej rodzinie – od najmłodszych po najstarszych jej członków. Zwłaszcza, jeśli ktoś z waszej rodziny zmaga się z jakimikolwiek problemami skórnymi, warto rozważyć wymianę tradycyjnych kosmetyków na te, które są bogate w emolienty.

Zobacz też: http://kobiecylajf.pl/id4854,kosmetyki-dla-osob-ktore-zmagaja-sie-z-atopowym-zapaleniem-skory/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here