stolarz

Z roku na rok zwiększa się popularność zawodu, którym jest stolarz. Obecnie na rynku pracy występuje olbrzymie zapotrzebowanie na osoby, które posiadają zdolności w zakresie stolarstwa. Kiedy jesteś osobą kreatywną, a także lubisz ręczne robótki, być może wykonywanie zawodu stolarza jest Twoim powołaniem. Chcesz wiedzieć w jaki sposób nim zostać? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.fachowcy.pl/blog/jak-zostac-stolarzem/ 

Od czego zacząć? 

Zawód stolarza od wieków cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Pierwsza szkoła oferująca kierunek stolarski powstała w Krakowie w 1489 roku. Pierwszymi przedmiotami, jakie były wytwarzane przez to że, były narzędzia codziennego użytku. Z rozwojem cywilizacyjnym miast powstała pierwsza szkoła meblarska, która została utworzona przez Stanisława Konarskiego. 

To właśnie od edukacji powinniśmy zacząć. W pierwszej kolejności podejmując stopniowe kroki, w celu poszerzanie swoich umiejętności stolarski warto jest ćwiczyć w domu. Nie musimy od razu kupować najbardziej profesjonalnego sprzętu, ponieważ na początku drogi wystarczą nam najprostszy narzędzia. 

W trakcie nauki Nie ma nic lepszego niż praca pod okiem prawdziwego fachowca. W internecie możemy natknąć się na całą masę ogłoszeń typu: ,,zatrudnię pracownika do przyuczenia” czy ,,praktyka u stolarza”. Taka praca będzie idealnym krokiem, żeby zyskać nowe doświadczenie i zdobyć wiedzę, która poszedł nasze umiejętności. Początki z pewnością nie będą łatwe, jednak żeby nauczyć się obróbki drewna musimy zacząć od podstaw. 

Szkoła branżowa czy kursy stolarstwa? 

Naukę zawodu możemy rozpocząć od szkoły branżowej 1 stopnia, która trwa 3 lata. System nauki jest zwykle przemienny. Jeden tydzień nauka przedmiotów ogólnokształcących kolejny tydzień nauka przedmiotów przygotowujących do pracy w zawodzie. W trakcie trzyletniego cyklu kształcenia uczymy się podstaw zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, wykonywania płyt metodą sklejania, przygotowania maszyn i urządzeń w pracy stolarni, a także wiele innych. 

Obecnie możemy się spotkać się też z wieloma odpłatnym i kursami stolarstwo. Dzięki nim nauczymy się podstaw tego w jaki sposób chodzić się z drewnem i jego obróbką. Na będziemy również umiejętności praktycznych, które są niezbędne do podjęcia pracy w przyszłości. Po skończonym kursie przez ten otrzymujemy certyfikat potwierdzający jego ukończenie, a zarazem potwierdzenie naszych umiejętności. 

Zobacz też: http://kobiecylajf.pl/id4851,stolarz-ile-zarabia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here