Larp - gadżety i akcesoria - gdzie kupić?

Larp, czyli live action role-playing to fenomen, który przyciąga tysiące zapaleńców z całego świata. Rozgrywki larpowe to jedyne w swoim rodzaju wydarzenia, a ich uczestnicy przywiązują szczególną wagę do ich angażującego przebiegu, a także kostiumu. Wiele łączy je ze światem teatru, ale żeby być ich częścią, wcale nie trzeba mieć aktorskiego doświadczenia. Jednak na początek odpowiedzmy sobie na pytanie – co trzeba zrobić, żeby być częścią larpu i czym w ogóle on jest?

Nie tylko dla fanów fantastyki

Larp to odmiana gry fabularnej. Odbywa się zarówno w zamkniętych pomieszczeniach (tzw. chamberlarp), jak i na otwartym terenie (tzw. larp terenowy). Uczestnicy gry wcielają się w fikcyjne postacie stworzone przez Mistrzów Gry. Wspomniany Mistrz Gry jest kimś w rodzaju wszechwiedzącego narratora oraz przewodnika bohaterów. Jedynie on ma wiedzę na temat odgrywanej historii. Uczestnicy larpu są tymczasem aktorami. To co ich różni od aktorów, których widzimy na deskach teatru, czy w kinie, jest jeszcze większy wpływ na postać w którą się wcielają. Na starcie posiadają najczęściej rys psychologiczny postaci oraz znają jej przeszłość. Mogą dzięki temu wczuć się w tworzonego przez siebie bohatera. Sprawia to, że rozgrywki potrafią być nieprzewidywalne i dostarczają ich uczestnikom doświadczeń, jakby sami byli częścią książki lub filmu.

Stać się elfem choć na jeden dzień

Nieodłącznym elementem larpów, szczególnie tych odbywających się na świeżym powietrzu, jest odpowiedni kostium oraz gadżety na larp. Uczestnicy kompletują swój strój ze sklepów internetowych, ale równie często przygotowują kostium od zera. Dla wielu regularnych uczestników larpów, są one również hobby. Potrafią spędzić wiele godzin tworząc swoją garderobę i dobierając odpowiednie gadżety na larpy. Kostiumy to bardzo ważna część rozgrywek. Są częścią fikcyjnego świata kreowanego w trakcie gry. Pozwalają ich uczestnikom poczuć się jeszcze bardziej jak postacie które odgrywają.

Dla wielu uczestników larpów, nie jest to już wyłącznie sposób na dobrą zabawę. Dają w ten sposób ujście swoim aktorskim umiejętnościom, stwarzają pole do kreatywnej aktywności, albo poprzez tworzenie kostiumów rozwijają swoje twórcze pasje. Ze względu na różnorodność rozgrywek mogą odnaleźć się w nich wszyscy, nie tylko fani fantastyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here