Peruka naturalna czy syntetyczna?

0
1320

Dla osób borykających się z łysieniem różnego typu często jedyną szansą na zapewnienie sobie komfortu codziennego życia jest ukrywanie swojego problemu pod peruką. Od jej rodzaju często zależy nie tylko wygląd, ale przede wszystkim samopoczucie. Dzisiaj przychodzimy z pomocą wszystkim osobom stojącym przed wyzwaniem kupna „nowej fryzury” i wyjaśniamy najważniejsze różnice między perukami naturalnymi a syntetycznymi. Zapraszamy do lektury!

Peruka naturalna

Osobom pragnącym zamaskować łysinę w taki sposób, aby maksymalnie zbliżyć swój wygląd do stanu sprzed wystąpienia symptomów choroby, polecane są peruki naturalne. Tkane z włosów typu słowiańskiego, chińskiego, europejskiego i indyjskiego nakrycia niczym nie różnią się od pukli wyrastających z głowy. Naturalny efekt potęgują nowoczesne bazy w perukach z mikroskóry, tiulu lub delikatnych materiałów zlewających się ze skórą głowy. Naturalne włosy są miękkie i lśniące, cechują się wysoką odpornością na uszkodzenia i czynniki zewnętrzne. Starannie pielęgnowane mogą służyć nawet przez kilka lat. Niestraszne jest im kręcenie loków, tapirowanie, suszenie i prostowanie.

Peruka syntetyczna

Tańszą, ale zarazem mniej trwałą alternatywą dla peruk naturalnych są modele wykonane z produkowanych fabrycznie włosów. Nowoczesne peruki syntetyczne na pierwszy rzut oka nie odbiegają w dużym stopniu od swoich droższych, naturalnych wersji. Ich walorem jest nie tylko niska cena, ale również ogromna różnorodność. Tego typu nakrycia dostępne są w całej palecie wzorów i kolorów, również nietypowych, na przykład w pudrowym różu czy intensywnej czerwieni. Co ciekawe, lepiej niż długie pukle prezentują się krótkie fryzury o wyraźnie farbowanym, nienaturalnym odcieniu. Syntetyczne, długie pasma w kolorze blond nigdy nie dorównają swojemu naturalnemu pierwowzorowi z prostej przyczyny: inaczej odbijają światło. Sztuczne pukle są stosunkowo sztywne i szorstkie, co widoczne jest w sposobie załamywania światła oraz układaniu się pasm na głowie. W przypadku krótkich, czarnych albo ciemnobrązowych włosów te różnice stają się zdecydowanie mniej widoczne.

Peruki syntetyczne dostępne są w formie gotowych fryzur. Próba stylizacji pasm przy pomocy rozgrzanych urządzeń (lokówki, prostownicy, a nawet suszarki) wiąże się z ryzykiem poważnego i nieodwracalnego uszkodzenia ich struktury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here