Skupszop

Każdy z nas ma w domu takie książki, które już dawno zostały przeczytane i teraz zalegają jedynie na półce. Zdarza się też tak, że był to nietrafiony prezent, a książka znalazła się na regale niemalże zaraz po tym jak ją dostaliśmy. Może warto aby taka książka znalazła nowy dom?

Sprzedawanie używanej literatury może okazać się świetnym pomysłem na „odzyskanie” miejsca w pokoju oraz zarobienia paru złotych. Oczywiście taką książkę możemy wystawić na portalach takich jak Allegro czy Olx, wiąże się to jednak z przeznaczeniem pewnej ilości czasu na napisanie ogłoszenia oraz dodanie go na stronie. Nie mamy ponadto gwarancji, że nasza książka znajdzie kupca. 

Z pomocą przychodzą różnego rodzaju strony internetowe, takie jak https://skupszop.pl/ na których możemy nie tylko zakupić używane pozycje w atrakcyjnych cenach, lecz również sprzedać nasze używane książki.

Jak to działa?

Wystarczy, że wejdziemy na stronę i w odpowiedniej zakładce wprowadzimy specjalny kod ISBN, który najczęściej znajdziemy z tyłu książki. Warto pamiętać, że książka musi zostać wydana po 2005 roku a strona nie skupuje (na chwilę obecną) podręczników szkolnych i akademickich. Po wpisaniu kodu system automatycznie znajduje wybraną pozycję w bazie danych i pokazuje nam cenę jaką skupszop jest w stanie zaoferować nam za konkretny tytuł. Jeżeli wartość dodanych przez nas książek przekroczy granicę 40 zł, firma zamówi kuriera do naszego domu (jedna z opcji do wyboru), który odbierze paczkę z książkami. Potem trzeba wydrukować lub przepisać specjalną deklarację. Gdy książki pozytywnie przejdą proces weryfikacyjny, pieniądze po maksymalnie 48 godzinach trafią na podane przez nas konto bankowe. 

Oczywiście należy pamiętać również o tym, że zazwyczaj należy spełnić pewne dodatkowe warunki. Przykładowo sprzedając książki na SkupSzop automatycznie oświadczamy, że książka jest w idealnym stanie. Jeżeli okładka okaże się wygięta lub podarta, zamiast 12 złotych możemy dostać np. 8. Jeżeli natomiast pozycja pozbawiona będzie kilku stron, firma może odmówić przyjęcia „wadliwego egzemplarza”. Wszystkie informacje znajdują się na wspomnianej stronie internetowej.

Nie tylko sprzedaż

Strony takie jak SkupSzop, oprócz wspomnianej możliwości sprzedaży, oferują przede wszystkim niezwykle bogatą bibliotekę książek używanych, w które możemy się zaopatrzyć. Dzięki takiemu rozwiązaniu często możemy kupić książki w niezwykle atrakcyjnych cenach. Dodatkowo, w przeciwieństwie do kupowania ich od osób prywatnych przez internet, mamy tutaj pewność, że sprzedawane egzemplarze pomyślnie przeszły procesy weryfikacyjne, będą więc one w stanie nadającym się do czytania. To nie tylko duża oszczędność czasu, ale przede wszystkim znaczna różnica cenowa. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here