druk książek

Wydruk własnej książki jest dzisiaj naprawdę bardzo prosty. Zamówienia na druk przyjmują drukarnie w całym kraju – także przez internet.

Do wydania książki wcale nie trzeba poszukiwać wydawnictwa, które będzie zainteresowane jej opublikowaniem. Wystarczy znaleźć drukarnię, która przyjmuje takie zamówienia Dodatkowo, wcale nie trzeba zamawiać dużego nakładu lub posiadać sporej sumy, by zlecić druk książek o każdej tematyce.

Dlaczego warto zdecydować się na zamówienie książek bezpośrednio w drukarni? W jaki sposób zlecić druk książki? Sprawdź najważniejsze informacje związane z jej zamówieniem!

Dlaczego warto zamówić książkę w drukarni?

Dzisiaj niemalże każda drukarnia może przygotować na zamówienie klienta książki w różnych wariantach. Taka opcja cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ umożliwia ona opublikowanie książki każdej osobie, która chciałaby przelać swoje myśli na papier.

W drukarniach można zlecić druk książki praktycznie każdego typu – może być to poradnik finansowy, książka o podróżach, tomik wierszy czy też powieść. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią drukarnię i dostarczyć do niej przygotowany do wydruku plik.

Co ważne, druk książek nie musi wcale zakładać przygotowywania sporego nakładu. Drukarnia może przygotować na zalecenie nawet jeden egzemplarz publikacji. To możliwe, gdy stosowana jest technika druku cyfrowego. W tym przypadku nawet mniejsze nakłady mogą być opłacalne.

Jak samodzielnie zamówić druk książki?

Samodzielne zamówienie druku książek wcale nie jest skomplikowaną procedurą. Dodatkowo, nie trzeba być specjalistą w dziedzinie poligrafii, by przygotować atrakcyjnie prezentującą się publikację.

 1. Wybierz drukarnię

  Pierwszym krokiem powinno być wybranie odpowiedniej drukarni, która świadczy tego typu usługi dla swoich klientów. Przy przeglądaniu ofert warto zwrócić wtedy uwagę na dostępne warianty druku, między innymi na formaty książek, rodzaje okładek, a także na terminy oraz na cenniki usług.

 2. Przygotuj plik

  To bardzo ważny etap, ponieważ poprawnie przygotowany plik do druku pozwala na uzyskanie książki o atrakcyjnym wyglądzie. 

  Profesjonalnie do przygotowywania druku książek, czyli do tak zwanego DTP (desktop publishing), stosuje się odpowiednie oprogramowanie komputerowe do składu, na przykład QuarkXpress czy InDesign. Wtedy skład odbywa się zgodnie z wymogami drukarni – można znaleźć je na ich stronach internetowych.

  Nie trzeba jednak posiadać specjalistycznego oprogramowania do składu książek. Wiele drukarni, w tym wspomniana drukarnia z Krakowa Studio-eM oferuje także gotowe makiety, na bazie których można łatwo i szybko przygotować plik do druku.

 3. Wybierz parametry książki

  Trzecia ważna kwestia to wybranie parametrów książki, a mianowicie są to:

  • format książki
  • gramatura papieru
  • gramatura okładki
  • rodzaj oprawy książki
  • dodatkowe uszlachetnienie

  Najczęściej książki drukowane są w dwóch formatach, czyli A5 (148 x 210 mm) oraz A4 (210 x 297 mm). Podstawowa gramatura papieru to 90 g, ale jeżeli publikacja ma być będzie reprezentacyjna, można wybrać druk książek na papierze kredowym 130 g.

  Okładka książki może być miękka lub usztywniana. Oprawa jest dostępna w trzech wariantach, czyli szyta, klejona, szyto-klejona.

Zamów druk książki online!

Dzisiaj klienci chcący zamówić druk książek nie muszą nawet wychodzić z domu. Wiele drukarni, w tym krakowska drukarnia Studio-eM, udostępnia własne strony internetowe, na których można złożyć zamówienie online. W tym celu wystarczy tylko wypisać specjalny formularz zamówienia i dołączyć do niego plik. Wydrukowane książki można otrzymać we wskazanym czasie – często nawet w przeciągu tygodnia przy mniejszych zamówieniach.

Wobec tego każda osoba, która chciałaby zlecić druk książek, może zrobić to samodzielnie. Wystarczy tylko przygotować plik do publikacji i wybrać dobrą drukarnię, która pomoże w przygotowaniu publikacji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here