Dokąd zmierzamy

Coraz częściej da się zauważyć, że w Polsce wcale nie jest lepiej, jak uparcie wmawia nam wielu polityków. Duża biurokracja, kiepski rząd, ZUS, wysoka inflacja i od kilku lat prowadzona polityka państwa opiekuńczego sprawia, że młodzi, zaczynając szukać innego miejsca zamieszkania.

Wyjeżdżają za granicę do krajów w których żyje się lepiej. Niestety. Przyjrzyjmy, czemu się tak dzieje. Prawo rodzinne i opiekuńcze staje się coraz bardziej uciążliwe dla podatników. Z drugiej strony produkuje ono coraz większą liczbę nierobów – zwykle młodych ludzi, którzy mają od samego początku roszczeniową postawę. Nie będą pracować, bo państwo powinno im zapewnić odpowiednie warunki do życia.

Większość tych młodych ludzi nigdy nie zastanawiała się skąd państwo miałoby pozyskać pieniądze? Przecież państwo samo w sobie nie ma żadnych pieniędzy – jedyne pieniądze, którymi dysponuje pochodzą z kieszenie podatników lub kredytów, które zostały zaciągnięte w bankach centralnych. A więc, jeśli państwo ma komuś dać, najpierw musi komuś zabrać. Przerażający jest również fakt, że obecnie jest więcej młodych ludzi niż starszych, którzy mają zapędy socjalistyczne. Miejmy nadzieję, że młodzi ludzie obudzą się i będą próbować szukać wolnorynkowych rozwiązań.

Jeśli już piszemy o prawach, warto wspomnieć o tym, że jeśli ktokolwiek szuka pomocy prawnej może ją znaleźć np. https://radcaprawny-trojmiasto.pl/prawo-rodzinne-i-opiekuncze/ Zdajemy sobie sprawę, że w Polsce żyje się coraz trudniej, dlatego służymy pomocą wszystkim tym osobom, które jej potrzebują. Prawnik rozwody Gdynia oferuje również pomoc przy trudnych rozprawach rozwodowych. Zwykle takie sprawy ciągną się kilka lat. Wracając do tematu, samego państwa opiekuńczego.

Pamiętajmy, że w Polsce jedynymi osobami, które mogą cokolwiek zmienić – jesteśmy my sami. Nie do końca jestem przekonana co do tego, że rządzący działają w naszym interesie. Od kilku lat Polska jest rozkradana i śmiem twierdzić, że na obecnie została już sprzedana w całości. Niestety smutna rzeczywistość, z którą trzeba się pogodzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here