Jak dobrać biustonosz w sklepie internetowym?

Internetowe sklepy z bielizną damską oferują ogromny wybór biustonoszy zarówno jeśli chodzi o fasony, kolory, jak i rozmiar. Nic dziwnego, że coraz więcej kobiet kupuje bieliznę online. Dobranie odpowiedniego biustonosza przez internet jest proste, o ile zna się te zasady.

Kobiety kochają piękne biustonosze, a producenci bielizny nas rozpieszczają, jednak zakup nowego, modnego biustonosza nic nie da, jeśli będzie źle dobrany, a przez to – niewygodny. Kupując biustonosz przez internet trzeba patrzeć nie tylko na krój i rozmiar. Damskie biusty są różne, także pod względem kształtu, więc dobrze dobrany biustonosz musi doskonale leżeć na ciele.

Kluczowe są dwa wymiary – pod biustem i w biuście

W dobraniu prawidłowego rozmiaru biustonosza istotne są dwa wymiary – obwód pod biustem i obwód piersi. Obwód pod biustem jest istotny, ponieważ to właśnie ta część biustonosza ma za zadanie utrzymaniu biustu na miejscu i podtrzymanie jego ciężaru, odciążając plecy i ramiona. Obwód pod biustem należy zmierzyć na gołym ciele za pomocą miarki krawieckiej, która musi gładko i płasko przylegać do ciała na wysokości całego mierzonego obwodu.

Biustonosz dobrej jakości

Obwód biustu z kolei należy zmierzyć w lekko pochylonej pozycji, również na gołym ciele lub w miękkim biustonoszu. Obwód piersi mierzymy w najszerszym miejscu (na wysokości brodawek). Centymetr może mieć nieco luzu. Kiedy już mamy powyższe dwa wymiary sprawdzamy je zgodnie z tabelką rozmiarów na stronie sklepu z bielizną.

Jak wygląda na ciele prawidłowo dobrany biustonosz?

Dobrze dopasowany biustonosz doskonale przylega do ciała, ale nie wbija się w nie. Mostek biustonosza (środek) przylega dobrze do ciała, bez żadnych większych luzów. Miseczka obejmuje całą pierś, którą należy wygarnąć dodatkowo po bokach do biustonosz, tak aby nic nie wystawało. W dobrze dopasowanym biustonoszu miseczka podkreśla kulisty kształtu biustu, a fiszbina obejmuje cały biust. Zapewnia to stabilny obwód i dobre kształtowanie piersi. Pamiętaj, że jeśli miseczka jest za duża nie utrzyma ciężaru biustu i będzie go deformowała, zaś przy zbyt luźnym obwodzie biustonosz będzie podnosił się do góry i brzydko marszczył.

Biustonosz dobrej jakości

Kupując biustonosz w sklepie internetowym warto wybierać wysokiej jakości bieliznę o doskonałym wykonaniu. Ważny jest materiał, konstrukcja oraz oczywiście fason i zdobienia. Sklep z bielizną https://ewabien.com/ zawsze ma w ofercie mnóstwo kolekcji i modeli w każdym guście oraz dla pań o różnych rozmiarach biustu, także tych rzadkich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here