Jak cię widzą, tak cię piszą – te stare jak świat powiedzenie znane jest doskonale wszystkim, chociaż nie zawsze chcemy przywiązywać należytą wagę do jego zasadności. Z drugiej zaś strony zależy nam na tym, by w tym, co nosimy, czuć się i wyglądać dobrze. Modowe wpadki nie są nam obce, a raczej chcielibyśmy ich unikać. Jak to uczynić? Istnieje parę sprawdzonych sposobów.

Dlaczego sięgnęłam po książkę Trinny Woodall i Susannah Constantine „Jak się nie ubierać. Na każdą okazję”?

Trinny Woodall i Susannah Constantine to niesamowite kobiety, które absolutnie uwielbiam już od dawna. Odkąd pamiętam zawsze z największą uwagą śledziłam ich telewizyjne programy, nie stroniłam również od książek ich autorstwa, które dosłownie pochłaniałam niczym wyborne ciastka. Do przeczytania „Jak się nie ubierać. Na każdą okazję” nie potrzebowałam zatem jakiejkolwiek zachęty. Co więcej uważam, iż pozycję tę powinna posiadać w swej biblioteczce każda kobieta – bez względu na to czy jest pasjonatką mody, czy też niekoniecznie. Przecież niezależnie od tego wszystkie chcemy wyglądać pięknie, ale wiąże się to z koniecznością przestrzegania paru istotnych zasad. Dlatego zawsze warto mieć pod ręką ściągawkę i robić z niej stosowny użytek.

Kim są autorki książki Trinny Woodall i Susannah Constantine?

Susannah Constantine i Trinny Woodall to znane brytyjskie prezenterki telewizyjne, dziennikarki oraz autorki wielu poradników modowych. Woodall na początku swej zawodowej kariery pracowała w charakterze finansistki i specjalistki od marketingu, Constantine natomiast ma na swoim koncie m. in. wieloletnią współpracę ze słynnym projektantem Johnem Galliano. Obie panie są autorkami cieszących się ogromną popularnością programów telewizyjnych takich jak m. in. „Jak się nie ubierać”, „Trinny & Susannah rozbierają” czy „Trinny & Susannah ubierają Amerykę”. Pojawiła się również i polska edycja tego programu, a mianowicie „Trinny & Susannah ubierają Polskę”.

O fabule książki „Jak się nie ubierać. Na każdą okazję” słów kilka

„Jak się nie ubierać. Na każdą okazję” to niewielka książeczka o kieszonkowym formacie. Miejsca dużo nie zajmuje i do tego kosztuje niewiele, tym bardziej zatem warto się w nią zaopatrzyć. Jest to mini-przewodnik po świecie mody składający się z 10 rozdziałów. Już tytuł daje czytelnikowi wyobrażenie o tym, czego mniej więcej może się spodziewać. Poszczególne rozdziały są poświęcone temu, jak ubierać się w zależności od sytuacji, np. na rozmowę kwalifikacyjną, wywiadówkę w szkole czy na ślub. Na końcu przewodnika zamieszczona została baza sklepów polecanych przez autorki, co według mnie podnosi jego wartość.

Myślę, że żadną przesadą nie będzie stwierdzenie, iż „Jak się nie ubierać. Na każdą okazję” stanowi poniekąd kontynuację innego poradnika Trinny & Susannah, a mianowicie „Jak się nie ubierać? Zasady”, gdzie opisane zostały zasady komponowania stroju adekwatnego do typu sylwetki. Jeśli zatem wiemy, jaki rodzaj sylwetki posiadamy, do zakupów odzieżowych podchodzimy z zupełnie innym nastawieniem. Jednakże wiedza o tym, co rzeczywiście do nas pasuje, a czego należy unikać, to za mało. Trzeba jeszcze umieć odnaleźć się w określonych okolicznościach i dzięki książce „Jak się nie ubierać. Na każdą okazję” dowiadujemy się, w jaki sposób to uczynić.

Moja opinia na temat książki „Jak się nie ubierać. Na każdą okazję” Trinny Woodall i Susannah Constantine

„Jak się nie ubierać. Na każdą okazję” to bardzo solidne kompendium wiedzy będącej efektem wieloletniej działalności autorek w modowej branży. Nie bez powodu zresztą Trinny & Susannah są uwielbiane przez kobiety na całym świecie. Naprawdę mają pojęcie o tym, co robią i wykazują przy tym duże zaangażowanie. Nie uciekają się do ogólników, ponieważ w książce na konkretnych przykładach pokazują czytelniczkom rozmaite rozwiązania – zarówno te najlepsze, jak i najgorsze. Dzięki temu sporo dowiedziałam się o sobie i o swoim podejściu do kwestii związanych z ubieraniem się. Łatwiej mi było wyłapać pewne błędy i je skorygować.

Każda chyba kobieta ma problemy z garderobą. Pod jakim kątem ją komponować? Co powinno się w niej znaleźć, a co z niej wyrzucić? Wskazówki i porady udzielane przez Trinny & Susannah to konkrety, za sprawą których każda z nas może zmienić swój wizerunek na plus. Powiedzmy sobie wprost – nam, kobietom, dodaje to pewności siebie. Zwłaszcza, że żyjemy w czasach, w których do tego typu kwestii przywiązuje się wręcz nadmierną wagę – zewsząd jesteśmy dosłownie atakowane wyidealizowanymi wizerunkami kobiet, co może bardzo podkopać poczucie własnej wartości. Tymczasem należy sobie uzmysłowić, że wszystkie jesteśmy piękne i wyjątkowe – pokazanie tego światu leży jak najbardziej w naszym zasięgu. A skoro osoby doświadczone pragną dzielić się z nami swoją wiedzą, to nie odrzucajmy tej pomocy i z niej korzystajmy. Nie jest to rzecz jasna obowiązkowe, ale uważam, że warto mieć to na względzie.

Czy warto kupić książkę „Jak się nie ubierać. Na każdą okazję”?

„Jak się nie ubierać. Na każdą okazję” polecam w pierwszej kolejności tym paniom, które pogubiły się w poszukiwaniach własnego stylu albo chciałyby coś zmienić, ale dokładnie nie wiedzą co. Na lekturę tę uwagę powinny zwrócić również i pozostałe przedstawicielki płci pięknej – jestem przekonana, iż niejednokrotnie z niej skorzystacie. Rzeczowo i na temat – czego chcieć więcej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here