peeling do twarzy

Peeling twarzy to zabieg złuszczania naskórka za pomocą peelingu do twarzy zawierającego enzymy roślinne. Peeling enzymatyczny jest bardzo delikatny i szczególnie poleca się go do cery naczynkowej, wrażliwej i suchej, bo nie zawiera drobinek ścierających i nie powoduje mechanicznych podrażnień skóry, a złuszczanie martwych warstw naskórka następuje poprzez wpływ enzymów roślinnych na rozpuszczenie warstwy rogowej naskórka.

Jaki peeling do twarzy?

Istnieje kilka rodzajów peelingów do twarzy, które mają różne działanie i są przeznaczone do odmiennego rodzaju cery.
Podstawowy podział obejmuje:
•peelingi ziarniste, czyli takie, które usuwają martwy naskórek za pomocą drobinek, którymi mogą być: zmielone łupiny orzechów, pestki owoców, sól z Morza Martwego;
peelingi enzymatyczne – złuszczanie martwych warstw naskórka następuje poprzez rozpuszczenie połączeń pomiędzy komórkami warstwy rogowej występujących w naskórku.
Inne rodzaje peelingu powierzchniowego, to:
•brushing – złuszczanie naskórka następuje za pomocą specjalnych szczoteczek;
•peel-of – peeling do twarzy w formie maseczki, którą nakładamy na skórę, a po zastygnięciu jest ona ściągana jako jednolita błona.
Rodzaje peelingu głębokiego:
•peeling ziołowy – metoda ta polega na nałożeniu na twarz specjalnej mieszanki ziołowej i przykryciu jej kompresem. Ten rodzaj peelingu sprawdza się szczególnie u osób z bliznami potrądzikowymi;
•mikrodermabrazja – ta metoda polega na zastosowaniu odpowiedniego aparatu, który ma w swoim składzie specjalne końcówki (kryształki) usuwające stare komórki naskórka.

zalety peelingu enzymatycznego do twarzy

Działanie peelingu enzymatycznego

Działanie tego rodzaju peelingu opiera się złuszczającym działaniu papainy i bromelainy – dwóch enzymów roślinnych. Dzięki nim możliwe jest usunięcie obumarłego fragmentu naskórka. Wykonanie peelingu enzymatycznego powoduje, że cera staje się wygładzona i nabiera zdrowego kolorytu. Wielu osobom peeling enzymatyczny do twarzy przypomina maseczkę, gdyż ma podobną konsystencję i nie zawiera drobinek ścierających. Stosowanie peelingu enzymatycznego jest bardziej podobne do nakładania maseczki niż do stosowania zwykłego peelingu. Należy go bowiem nałożyć na twarz i zmyć po czasie, jaki napisany jest na opakowaniu. Peeling enzymatyczny do doskonała alternatywa dla osób z delikatną cerą. Nie powoduje pękania naczynek, tak jak to może się zdarzyć w przypadku stosowania peelingu ziarnistego. Dlatego też stosuje się peeling enzymatyczny do cery naczynkowej. Peeling enzymatyczny można wykonywać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym bądź w domu. Produkt ten jest wskazany szczególnie, jeżeli masz problemy z cerą i skłonności do występowania zaczerwienień twarzy po stosowaniu różnych preparatów pielęgnacyjnych. Co prawda, peeling enzymatyczny jest łagodny i w głównej mierze oparty o składniki roślinne, jednak niekiedy skóra wrażliwa może reagować podrażnieniem. Nie należy się tym zbytnio przejmować. Po kilku godzinach, zaczerwienienia na twarzy ustępują i nie ma po nich żadnego znaku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here