Latem zwykle spędzamy czas aktywnie na powietrzu, ale chętnie sięgamy też po książki. W parku, na plaży lub w podróży stanowią świetną odskocznię i umilają czas. Warto wiedzieć, po które sięgnąć, aby zapewnić sobie moc wrażeń i odpowiednią dawkę rozrywki. Sprawdziliśmy, premiery których książek były najbardziej oczekiwane tego lata – zobacz nasz TOP 3.

Na pikniku, w parku, w pociągu albo samolocie chętnie czytamy, aby umilić sobie czas. Są jednak takie książki, na które specjalnie staramy się wygospodarować kilka wolnych wieczorów, gdyż są tego po prostu warte. Wyjątkowy styl, dobrze skonstruowana fabuła i przekonujące dialogi są w stanie przekonać do książek nawet tych, którzy wolą oglądać filmy oraz seriale. Warto jednak wiedzieć, które powieści mogą konkurować z innymi formami współczesnej rozrywki – poniżej trzy wybrane przez nas.

Katarzyna Berenika Miszczuk – „Przesilenie”

Do najbardziej oczekiwanych tytułów zaliczyć trzeba m.in.  „Przesilenie” Katarzyny Bereniki Miszczuk. To już ostatnia część bestsellerowego cyklu „Kwiat paproci”, który zdobył wprost wielką popularność wśród czytelników. Autorka po raz ostatni osadziła fabułę  w pełnym magii, wykreowanym przez siebie, świecie. Dla miłośników słowiańskich bóstw i obrzędów to obowiązkowa lektura!

Warto też sięgnąć po inne powieści Miszczuk, tym bardziej że nie ogranicza się ona do jednego gatunku. „Wilczyca” przyniosła jej nominację do Nagrody Nautilus, słynna „Szeptucha” otrzymała tytuł Najlepszej Powieści Roku 2016 w kategorii literatury fantasy portalu lubimyczytać.pl, a w następnym roku – „Żerca”. Miłośnicy kryminałów powinni zaś sięgnąć po „Obsesję” – trzeba tylko uważać, bo po lekturze książek Miszczuk można wpaść w prawdziwą obsesję na ich punkcie!

Stephen King – „Outsider”

Stephena Kinga nikomu nie trzeba przedstawiać – to jeden z najsłynniejszych autorów literatury grozy. Każda jego kolejna powieść w błyskawicznym tempie staje się bestsellerem, co oznacza, że jednak ta forma rozrywki jest wciąż popularna mimo nowoczesnych technologii. King ma na koncie wiele nagród, m.in. British Fantasy Award, ale nie spoczywa na laurach. Autor jest w formie, a swój wysublimowany kunszt potwierdza najnowszą powieścią.  

„Outsider” nie tylko stał się już bestsellerem, ale także został okrzyknięty jedną z najbardziej wciągających powieści Kinga. Fabuła faktycznie wciąga… W parku znaleziono zmasakrowane zwłoki jedenastolatka. Są nie tylko świadkowie, ale i dowody, kto popełnił tę zbrodnię – wszystko wskazuje na to, że sprawcą jest Terry Maitland, jeden z najbardziej lubianych obywateli, do tej pory postrzegany jako wzorowy nauczyciel, mąż i rodzic. Mimo publicznego aresztowania sprawa jednak nie jest aż tak oczywista, mimo że detektyw prowadzący zdaje się już być gotowy, aby samodzielnie wydać wyrok…

Paul Aster – „4321”

Wśród oczekiwanych literackich zapowiedzi nie można pominąć także monumentalnej, bo aż ponad 800-stronicowej książki „4321” Paula Astera. Warto dodać dla niewtajemniczonych, że to najnowsza powieść finalisty nagrody Man Booker Prize 2017. Książkę określa się nawet dziełem życia tego autora, a zatem zdecydowanie warto ją przeczytać. Faktycznie od razu można zauważyć, że autor „Trylogii nowojorskiej” odzyskał formę. Powrócił w wielkim stylu, a dla czytelników przygotował lekturę na naprawdę długie godziny. Aby zachęcić do lektury, wspomnimy jedynie, że bohater powieści, Archibald Isaac Ferguson, ma niezwykłą okazję, aby przeżyć swoje życie aż cztery razy… Co to dla niego oznacza? Odpowiedź odnajdziemy w książce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here