pocałunek

Pocałunek to niezwykle intymna i bardzo przyjemna forma kontaktu między dwoma osobami. Dla wielu ludzi całowanie się jest rzeczą powszechną i normalną. Całowanie się jest jedną z najprzyjemniejszych rzeczy, jakie można robić z drugą osobą. Właściwie trudno powiedzieć, dlaczego stykanie się ustami ma dla nas aż tak wielkie znaczenie, ale trzeba przyznać, że potrafi być szalenie podniecające. Mało kto wie jednak skąd się w ogóle wziął pocałunek oraz co ze sobą niesie. Z punktu nauki oczywiste jest, że pocałunki sprawiają nam bardzo ogromną frajdę i jeszcze większą przyjemność. Więc właśnie  dlatego tak bardzo chętnie dajemy się ponieść chwili. Dodatkowo nasze usta to masa bardzo gęsto rozłożonych zakończeń nerwowych, dzięki temu są one jednym z najwrażliwszych organów z całego ciała. Jeśli więc dotknął się wargi dwóch osób, to nasze neurony wywołują podniecenie i sprawiają bardzo wiele przyjemności. dodatkowo tego wraz z całowaniem przyśpiesza również rytm serca oraz przepływ krwi.

pocałunki ze szczecze kochaną osobą są najlepsze

Co niesie ze sobą pocałunek?

Każdy z nas odbiera pocałunek w inny sposób. Pewne jest tylko to, że podczas całowania  jesteśmy szczęśliwi. Według sporej ilości osób to najwięcej efektów przynosi pocałunek francuski, który jest intensywny i długi. Wykorzystuje się podczas niego nie tylko język, ale również wiele mięśni twarzy. Dodatkowo prawdopodobnie, jeśli będzie on regularnie powtarzany, to może wpłynąć odmładzająco na twarz. Co więcej, pocałunek francuski może pomóc zgubić kilka kilogramów. Udowodniono, że w trakcie jednominutowego pocałunku spala się średnio 2 kalorie oraz przyśpiesza się aż dwukrotnie przemianę materii w organizmie.

Jeszcze więcej korzyści daje pocałunek z osobą, którą darzymy prawdziwy uczuciem. Jeśli całujemy się z osobą, na której nam zależy, to poprawia się nasze samopoczucie. To naturalny lek na walkę ze stresem, dostarczenie ciału przyjemności oraz źródło energii, której potrzeba nam, by radzić sobie z trudem codziennego życia. Dzięki całowaniu się jesteśmy też zdrowsi. Ponieważ poprzez wymienianie się bakteriami zawartymi w ślinie wzmacniamy nasz układ odpornościowy. Dodatkowo jest kilka rodzajów pocałunków. Bardzo mało ludzi wie, ze pocałunki nie tylko dają nam szczęście, ale również ekscytacja, podniecenie. Z punktu nauki oczywiste jest, że pocałunki sprawiają nam ogromną frajdę i przyjemność, więc dlatego tak chętnie dajemy się ponieść chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here