Pożywienie dla psa

Prawidłowe żywienie psów jest niezwykle ważne, bo dzięki niemu możemy zapewnić zwierzęciu długie i zdrowe życie. Odpowiednie karmy, dobrane indywidualnie dla czworonogów z uwzględnieniem ich wieku, wielkości oraz codziennego zużycia energii, dostarczają im niezbędnych witamin i mikroelementów. Dzięki temu zapewniają nie tylko piękną, błyszczącą sierść, ale również zadowolenie z życia. W efekcie psy tym chętniej uczestniczą w różnych aktywnościach ze swoimi opiekunami.

Czego nie powinien jeść pies

Podstawowym pokarmem dla psów powinny być odpowiednio zbilansowane karmy, które dostarczają niezbędnych składników, pozwalających na prawidłowy rozwój, zapewniających zdrowy wygląd, a także energię.

Zdecydowanie do diety naszego pupila nie powinny być zaliczane resztki z obiadu czy kiełbasy dla psów. Te pierwsze zawierają przyprawy, które są bardzo szkodliwe dla zwierząt, takie jak sól, pieprz, czosnek czy cebula. W niektórych przypadkach mogą one nawet spowodować śmierć zwierzęcia. Z kolei kiełbasa dla psów, którą bardzo często można spotkać w sklepie spożywczym, to najgorszej jakości odpady mięsne, które nie nadają się do podawania zwierzętom.

Dieta BARF

Skoro wiesz już, czego pies nie powinien jeść i że najlepsze będą dla niego jak najbardziej zbilansowane posiłki, na pewno zastanawiasz się, jak je podać. 

Jednym z dobrych pomysłów jest stosowanie diety BARF. Jednakże, choć jest ona wskazana ze względu na swoją naturalność, to jednak nauczenie się jej zasad, a także przygotowywanie, jest czasochłonne i nie każdy właściciel może sobie na nie pozwolić. Co więcej, ponieważ dieta BARF składa się przede wszystkim z surowego mięsa, w którym nie ma wszystkich odpowiednich składników odżywczych, to należy dodawać do posiłków specjalne mieszanki suplementów, aby uzupełnić braki. Jest to kolejna kwestia, która może utrudniać jej stosowanie.

Gotowe karmy dla psów

Z myślą o właścicielach, którzy nie mają czasu na przygotowywanie BARF, powstały zbilansowane karmy, które zawierają odpowiednie składniki odżywcze. Polecanymi produktami są oczywiście zarówno suche jak i mokre karmy bogate w witaminy, a także mikroelementy. Najlepsze z nich zawierają procentowo największą ilość mięsa, mniejszą warzyw oraz zbóż. Zdecydowanie najlepszy skład mają te karmy, których nie dostaniemy w hipermarkecie.

Karma uzupełniająca: przysmaki

Podstawowa karma to nie wszystko, co można podarować swojemu zwierzęciu. Przysmaki dla psów to przekąski, które idealnie sprawdzą się jako dodatkowe źródło pożywienia, ale również jako nagroda za dobrze wykonaną komendę, zwłaszcza, jeżeli połączymy takie nagradzanie z używaniem klikera. Jest to idealny sposób, by wzmocnić w czworonogu pożądane zachowania, a jednocześnie dawkowane prawidłowo przekąski nie przyczynią się do nadwagi pupila.

Przysmaki dla psów są idealne nie tylko podczas treningu z psem, ale również na spacerze. Mogą się sprawdzić w przypadkach kiedy zwierzę niechętnie reaguje na wołanie właściciela. Drobna zachęta może nauczyć, że warto jest wrócić. Jednakże pamiętajmy, że zwłaszcza latem, kiedy temperatura jest wysoka, poza przysmakami należy zabrać wodę i miskę dla pupila, aby w każdej chwili mógł się napić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here