przeróbka ubrań
fot. pexels.com

Nadawanie drugiego życia ubraniom to bardzo popularny trend. Wiele osób kupuje odzież w second handach i to już jest wsparcie tego podejścia. Inni natomiast swoje stare ubrania przerabiają na nowe, inne, odświeżone. Wcale nie musisz mieć wyjątkowych zdolności i umiejętności, aby móc nadać ciuchom drugie życie. Poznaj kilka sposobów na odświeżenie swojej garderoby przy użyciu czasem tylko nożyczek!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/recykling-odziezowy-doloz-swoja-cegielke/

Przerabianie bluzek

Przeróbka koszulek i bluzek to zdecydowanie najprostszy sposób na zyskanie nowego ubrania ze starego, być może zniszczonego, nudnego i takiego, w którym nie chodzisz. Najprostszy sposób jest w oparciu wyłącznie o nożyczki. Wystarczy, że w odpowiednich miejscach zrobić nacięcia. Jeśli chcesz przerobić t-shirt z krótkim rękawem, wystarczy, że np. rozetniesz nożyczkami większy dekolt. Możesz też powycinać małe dziurki, które nadadzą koszulce drapieżności. Świetnie sprawdzają się właśnie na koszulkach wszelkie naszywki czy agrafki, które ponaszywane i powpinane sprawiają, że bluzka jest oryginalna. Jeśli masz biały t-shirt do przerobienia możesz go również zafarbować na wybrany jeden kolor albo w różne wzory. Wtedy musisz pozawiązywać gumką recepturką drobne fragmenty i zafarbować bluzkę, a dzięki temu będzie miała ona nieregularne kolory, co sprawi, że zdecydowanie będzie oryginalna.

Przerabianie spodni

Przeróbkę spodni możesz dokonać na 2 sposoby. Z długich spodni możesz uzyskać krótkie i jest to zdecydowanie najprostszy sposób i najskuteczniejszy jeśli chodzi o nadawanie drugiego życia ubraniom. Dzięki obcięciu nogawek uzyskasz nowy ciuch w szafie. Pamiętaj tylko, aby ostrożnie obcinać nogawki, by nie uciąć ich zbyt krótko. Zanim utniesz nogawki i z długich spodni będziesz chciała zrobić krótkie upewnij się, że podoba Ci się jak leżą na Twoich pośladkach. Kieszonki powinny być bezpośrednio na nich, gdy są zbyt nisko może to być problematyczne dla krótkich spodenek i wtedy z długich spodni lepiej zrobić spódnicę. Zastanwiasz się jak? Tu już rzeczywście jest wyższa szkoła jazdy. Należy porozcinać nogawki wzdłuż szwów i zszyć je tak, aby stanowiły spódnicę. 

Przeczytaj też: https://pracolinia.pl/najczesciej-popelniane-bledy-w-fotografii-produktowej/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here