Chodzenie z dzieckiem do teatru to bardzo dobra alternatywa dla kina. Teatr rozwija wszechstronnie – bawi i uczy. Wielu rodziców ma jednak problem z wyborem odpowiedniego spektaklu dla najmłodszych. Na co warto się wybrać?

Już roczniaki mogą chodzić do teatru. Chociaż może wydawać się, że to zbyt młody wiek, aby wybrać się na sztukę teatralną, ale tak naprawdę to świetny czas, aby rozpocząć kontakt z kulturą. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się wtedy do specjalnego teatru dla dzieci. To nie tylko kwestia odpowiednio dopasowanych spektakli, które przeznaczone są dla maluchów, ale też całej oprawy.

Warto wskazać, że teatry skoncentrowane właśnie na najmłodszych, są specjalnie przygotowane dla nich. Nie ma w nich podziału na scenę oraz na widownię, dlatego dzieci mogą łatwo widzieć aktorów. Światło w takich teatrach także nie jest całkowicie przyciemniane, dlatego dzieci mogą czuć się bezpiecznie. Także rodzice i opiekunowie mogą korzystać ze specjalnych udogodnień, między innymi miejsc do przewijania.

Wróćmy jednak do głównego tematu – jakie spektakle dla dzieci w Warszawie czy w innym mieście warto wziąć pod uwagę? Wszystko zależy od tego, jaki jest wiek dziecka. Nie musimy na szczęście głowić się, jaka sztuka będzie dobra dla dziecka rocznego, a jaka dla pięcioletniego. Najczęściej teatry wskazują przy opisie sztuki, dla kogo jest ona konkretne kierowana.

Najmłodsze dzieci będą wspaniale bawiły się na prostych spektaklach, które nie mają zbyt rozbudowanej fabuły, ale za to kładą akcent na różnorodność kolorów, ruchów, dźwięków. Dzięki temu oddziałują na zmysły i wspomagają rozwój. Dla starszych dzieci z kolei lepszym wyborem są już spektakle z fabułą, która pomaga w zrozumieniu świata, uczy i ma morał. Do wyboru mamy spektakle wzorowane na klasycznych bajkach, które także są bardzo popularne.

Wobec tego wizyta w teatrze jest również bardzo dobrym wyborem dla dzieci – jeżeli chcesz zdecydować się na miło spędzony czas z całą rodziną, warto sprawdzić już teraz spektakle w teatrach dla dzieci!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here