O Tomku Beksińskim napisano już naprawdę wiele, ale nigdy nie powstało dzieło tak kompletne jak „Tomek Beksiński. Portret prawdziwy”. To książka, którą powinni przeczytać wszyscy, niezależnie od tego czy postać młodego Beksińskiego jest im bliska czy też nie. Na czym polega wyjątkowość tej pozycji? Sprawdziliśmy!

„Tomek Beksiński. Portret prawdziwy” – książka wyjątkowa!

Tomek Beksiński to postać-legenda – wspaniały dziennikarz muzyczny, prezenter radiowy, publicysta i tłumacz. – Nie można mówić o Tomku Beksińskim w oderwaniu od jego rodziny. Był on przecież synem Zdzisława Beksińskiego, którego dorobek artystyczny znany jest na całym świecie. Wychował się w rodzinie z tradycjami i od najmłodszych lat przejawiał zainteresowania muzyczne – na początku rockiem progresywnym i muzyką gotycką. Pod koniec lat 70-tych został dziennikarzem muzycznym, jak się szybko okazało niezwykle utalentowanym i charyzmatycznym. Słuchacze uwielbiali jego audycje w Programie III Polskiego Radia, cenili za gust muzyczny oraz wiedzę i interesowali się jego życiem prywatnym, które – jak się okazuje – wcale nie było tak kolorowe. I właśnie tę stronę tej postaci ukazuje Wiesław Weiss, który znał Tomka i przeprowadził potężną kwerendę – zgromadził wiele dokumentów i wypowiedzi. Wynikiem tej pracy jest właśnie ta książka. Reklamowana jest jako pozycja, która odpowiada na wiele pytań, które do tej pory pozostawały bez odpowiedzi. Trudno się z tym nie zgodzić – mówi nasz rozmówca z wydawnictwa vesper.pl, odpowiedzialnego za książkę: https://vesper.pl/biografie/269-tomek-beksinski-portret-prawdziwy-9788377312438 

Czy warto przeczytać „Tomek Beksiński. Portret prawdziwy”?

To książka, którą napisano nie z myślą o prawdziwych fanach, ale o wszystkich, którzy chcieliby poznać niezwykłą postać Tomka Beksińskiego. – Dzięki filmowi z 2016 roku pt.: „Ostatnia rodzina” wiele osób zainteresowało się Beksińskimi i doceniło wykreowaną w nim przez Dawida Ogrodnika postać Tomasza Beksińskiego. – przekonuje ekspert z vesper.pl. Ta książka jest wspaniałym uzupełnieniem, dopowiedzeniem i ugryzieniem tematu z nieco innej strony. To bez wątpienia pozycja, po którą trzeba sięgnąć i wpisać na listę książek do przeczytania w 2018!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here