Emocje finału Konkursu Piosenki Eurowizji 2017 już za nami. Wydarzenie miało miejsce 13 maja, kilka dni wcześniej (9,10 maja) rozegrały się półfinały. Poprzedni, 61. konkurs wygrała reprezentantka Ukrainy Dżamała, toteż gospodarzem tegorocznej edycji była stolica tego kraju – Kijów. Kto wygrał, a kto okazał się wielkim przegranym Eurowizji? O tym w szybkim przeglądzie radia internetowego Tuba.fm.

Przebieg 62. Konkursu Piosenki Eurowizji 2017

Uroczystość otwarcia finałów odbyła się 7 maja przy Pałacu Maryńskim w Kijowie, jednak piosenki konkursowe poznaliśmy już 18 marca. Pod koniec kwietnia mogliśmy już kupić dwupłytową składankę z wszystkimi utworami, również ze zdyskwalifikowaną propozycją rosyjską. Tuba.fm przypomina, że już w czerwcu będziemy mogli kupić płytę DVD z nagraniem tegorocznych koncertów.

Eurowizja 2017 – wygrani, przegrani, kontrowersje

W półfinałach znalazło się po 18 państw, z czego do finału zakwalifikowano 26 uczestników z takich krajów jak: Izrael, Polska, Białoruś, Austria, Armenia, Holandia, Mołdawia, Węgry, Włochy, Dania, Portugalia, Azerbejdżan, Chorwacja, Australia, Grecja, Hiszpania, Norwegia, Wielka Brytania, Cypr, Rumunia, Niemcy, Ukraina, Belgia, Szwecja, Bułgaria, Francja.

I miejsce zajął reprezentant Portugalii – Salvador Sobral z utworem „Amar pelos dois” uzyskał 758 punktów.

II miejsce zajęła Bułgaria (615 pkt.), III miejsce należało do Mołdawii (374 pkt.).

Reprezentantka Polski Kasia Moś za utwór „Flashlight” uzyskała 64 pkt. zajmując 22. miejsce.

Tak jak w poprzednich latach, i tym razem nie obyło się bez kontrowersji – dodaje Tuba.fm. Zwycięzca naruszył regulamin za wystąpienie na konferencji prasowej w bluzie z napisem o politycznym wydźwięku – S.O.S. Refugees. Niektórym uczestnikom nie spodobało się też przemówienie Sobrala podczas finału, w którym skrytykował komercjalizację muzyki. 

Ciekawym wydarzeniem był również koncert ubiegłorocznej zwyciężczyni. Podczas koncertu Dżamały na scenę wtargnął ukraiński dziennikarz, który na oczach widzów zdjął spodnie i pokazał nagie pośladki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here