Kolekcjonerzy monet świetnie znają różne opowieści dotyczące poszczególnych egzemplarzy numizmatycznych. Są one powszechnie znane, jak i przekazywane jedynie w kręgu zbieraczy monet. Każda taka opowieść jest ciekawa, a na dodatek pozwala dowiedzieć się czegoś o monetach. Nawet te osoby, które na co dzień nie interesują się numizmatyką z pewnością jakieś informacje z tego zakresu usłyszą. Media lubią tajemnicze opowieści o monetach.

Jak to było ze 100 – kilogramową złotą monetą?

Jedną z ostatnich, głośniejszych historii była kradzież złotej monety o nominalnej wartości 1 miliona kanadyjskich dolarów. Moneta ta została skradziona w niemieckim muzeum imieniem Bodego. Co ciekawe, ważyła aż 100 kilogramów. Big Maple Leaf, czyli wspomniana moneta zaliczająca się do kategorii monety złote – miała wygrawerowany wizerunek brytyjskiej królowej Elżbiety II na awersie. Była ona wypożyczona berlińskiemu muzeum od 2010 roku. „Wielki liść klonowy” ma  53 centymetry średnicy i 3 centymetry grubości. Została wykonana z 24 – karatowego złota. Moneta została wybita 3 maja 2007 roku. To z pewnością jedna z cenniejszych monet w świecie numizmatyki. Dlatego też ten news był szeroko komentowany w mediach. Sami kolekcjonerzy monet wiedzą, że wartość monety jest ogromna i zastanawiają się, w jaki sposób mogłaby zostać przez kogoś zgubiona. Moneta ta była wyjątkowo chroniona, także bezgłośne ominięcie zabezpieczeń i wszelkich środków alarmowych było zaskakujące.

Historie o monetach

Kolekcjonerzy monet bez wątpienia mieliby do opowiedzenia wiele historii związanych z monetami. Czasami są to opowieści zabawne, czasami intrygujące, czasami wzbudzające niepokój, tak jak powyższa. Numizmatyka jest ciekawą dziedziną, i dlatego może być traktowana zarówno jako zawód, ale i jako pasja. W związku z tym, każda historia taka jak ta wskazuje, że świat numizmatyki jest barwny. Informacje o monetach kolekcjonerskich zawsze wzbudzają duże zainteresowanie, nie tylko wśród osób z branży. Są to wiadomości godne uwagi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here