Chociaż mogłoby się wydawać, że gry towarzyskie odeszły do lamusa, to jest wprost przeciwnie. W sklepach regularnie pojawiają się nowe propozycje dla miłośników rozgrywek tego typu. Gry towarzyskie mogą uprzyjemnić spotkanie ze znajomymi lub rodzinny wieczór. Po jakie tytuły warto sięgnąć i dlaczego?

Rozkręć imprezę z pomocą gier planszowych i towarzyskich!

Każdy, kto choć raz był na spotkaniu, na którym rozmowy nie kleiły się, a muzyka zdawała się przeszkadzać zamiast podrywać do tańca, dobrze wie, jak cenne są wówczas różnego typu gry. W niektórych kręgach doskonale sprawdzają się planszówki, ale absolutnym hitem imprezowym są gry towarzyskie i nie chodzi tu bynajmniej o staroświecką grę we flirt. Ekspert sklepu Hulahop.pl poleca szczególnie te gry, które są nastawione na rywalizację i spostrzegawczość. Doskonałe w tej roli są gry drużynowe, jak również indywidualne oraz zabawy znane z dzieciństwa i wyjazdów kolonijnych, jak choćby niezastąpione kalambury.

Najlepsze gry towarzyskie

Oferta gier towarzyskich jest bardzo szeroka i zróżnicowana i jeśli nie jest się znawcą, to trudno od razu wybrać najlepszą z nich. Warto kierować się popularnością gier, bo duża ilość zachwyconych graczy to świetna rekomendacja i dowód na to, że wybrana gra faktycznie dostarcza świetnych wrażeń. Absolutnymi hitami wśród gier towarzyskich są:

  • Taboo – gra doceniana przez wielu graczy, sprawdza się w różnych okolicznościach. Wymaga spostrzegawczości, szybkiego kojarzenia faktów, sprawnego operowania językiem i umiejętności odnajdywania licznych synonimów i skojarzeń językowych. To gra towarzyska, którą można polecić na imprezę, na spotkanie ze znajomymi oraz na rodzinny wieczór.

  • 5 sekund – familijna gra 5 sekund świetnie sprawdza się na wyjazdach rodzinnych i spotkaniach w gronie, w którym są zarówno dorośli, jak również dzieci. Zasady gry są bardzo proste, a sama rozgrywka jest wyjątkowo emocjonująca z uwagi na limit czasowy, który wynosi dokładnie 5 sekund.

  • Wsiąść do pociągu Europa towarzyska gra planszowa dla dwóch do pięciu graczy. Gra osadzona jest w realiach XVIII wieku więc dostarcza niezapomnianych wrażeń. Zasady gry są proste, ale sama rozgrywka dostarcza wielu emocji. By zwyciężyć, trzeba połączyć spryt, strategię oraz szybkość i stworzyć konkretną trasę dla pociągu, który połączy wybrane punkty na historycznej mapie Europy.

  • Kotobirynt gra towarzyska dla młodszych graczy, idealna na rodzinne wyjazdy oraz na spotkania w dziecięcym gronie. Jej zaletą jest stosunkowo krótki czas rozgrywki oraz świetne ilustracje i przejrzyste zasady.

  • Twister – jedna z tych gier towarzyskich, w których trzeba gimnastykować ciało, a nie umysł. Gra nadaje się dla osób w dowolnym wieku. Liczy się tutaj sprawność, elastyczność i świetna zabawa.

Gry planszowe i towarzyskie potrafią zmienić nudny wieczór we wspaniale spędzany czas przy akompaniamencie śmiechu i świetnej zabawy. Rozrywki tego typu sprawdzają się na co dzień, ale też na spotkaniach i imprezach oraz na wyjazdach, a szczególnie wówczas, gdy, wbrew oczekiwaniom, pogoda nie dopisuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here