Birma jest bardzo biednym krajem. Trudno w niej szukać nowoczesnych zabytków czy elementów kultury zachodniej. Jednak pomimo swego ubóstwa słynie z niebywale pięknych widoków, zapierających dech w piersiach krajobrazach oraz licznych świątyń buddyjskich.

Jeszcze w czasach junty wojskowej Birma była całkowicie zamkniętym dla turystów krajem. Obecnie sytuacja znacznie się zmieniła i coraz więcej osób przyjeżdża, aby zwiedzić ten piękny, choć niezwykle najemniczy kraj.

Bagan – punkt obowiązkowy wakacji w Birmie

Miasto Bagan jest najczęściej odwiedzanym miejscem w Birmie. Znajduje się tam baza hotelowa oraz kilka restauracji, które serwują tradycyjną kuchnię birmańską., gdzie można skosztować wielu potraw na bazie ryżu. Began jest miejscem, które słynie z wielu klasztorów, świątyń i pagód.

Warto na pewno zobaczyć Świątynie Sulamani, w której znajdują się piękne malowidła. Jedną z najpopularniejszych świątyń jest Shwesandaw, z której rozprzestrzenia się niezwykle piękny widok, można zobaczyć panoramę całego miasta.

Inle Lake dla miłośników natury

Innym obowiązkowym punktem jest Inle Lake czyli jezioro, które jest drugim co do wielkości w Birmie. Można tam zobaczyć prawdziwą wioskę na wodzie. Są tam liczne, drewniane domki, które usytuowane są na palach. Wybierając się w tamte rejony można zobaczyć również prawdziwy targ i zasmakować w birmańskich przekąskach. Można tam także zakupić wiele gatunków ryb, które mogą być przyrządzone na miejscu przez tamtejszych mieszkańców.

Doskonałym wyborem jest również rejs po jeziorze Sankar, który trwa około 3 godzin, podczas których można ujrzeć życie mieszkańców tych terenów, a także podziwiać piękną faunę i florę.
Uwieńczeniem wypadu może być zobaczenie mostu w Amarapura , który wykonany jest z drewnianych bali. Jest to najdłuższy most tekowy, po którym można swobodnie poruszać się, choć jest to raczej rozrywka ekstremalna i dla odważnych, gdyż most nie posiada jakichkolwiek barierek, a pod belkami jest tylko głęboka woda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here