Zimowa wycieczka do Warszawy - co koniecznie trzeba zobaczyć?

Wycieczka do Warszawy w grudniu, styczniu lub lutym to bardzo dobry pomysł. Dlaczego? Ponieważ stolica oferuje bardzo bogaty repertuar zimowych atrakcji, z których warto skorzystać. Można pojeździć na łyżwach pod gołym niebem, pospacerować po rozświetlonym królewskim ogrodzie, a nawet pojeździć na nartach.

Mroźne spacery

Łazienki Królewskie w Warszawie to miejsce warte odwiedzenia niezależnie od pory roku. Zimą jest tu szczególnie pięknie, gdy klasycystyczne budowle i pomniki otulone są białym puchem. Ponadto w Łazienkach nieustannie odbywa się wiele wydarzeń, które zadowolą nie tylko miłośników sztuki, ale również najmłodszych. Spośród bogatej łazienkowskiej oferty warto wymienić np. warsztaty w królewskiej formierni, wieczorne koncerty muzyki klasycznej i jazzowej oraz interesujące wykłady i dyskusje.

Kolejnym miejscem w stolicy idealnym na zimową przechadzkę jest Pałac w Wilanowie. Od grudnia do lutego czynna jest plenerowa wystawa: Królewski Ogród Światła. Skonstruowana z tysięcy różnokolorowych diod instalacja robi niesamowite wrażenie. Spacer 75-metrowym mieniącym się tunelem oraz obejrzenie spektaklu Muzycznego Ogrodu Marzeń to tylko niektóre z wielu atrakcji. Iluminacje można oglądać codziennie, dodatkowo w weekendy odbywają się pokazy mappingów na jednej ze ścian Pałacu. Wstęp jest płatny, za bilet trzeba zapłacić od 5 do 20 zł.

Sporty zimowe w Warszawie

Warszawa jest idealnym miejscem dla fanów białego szaleństwa. Można tutaj pojeździć na łyżwach, nartach i snowboardzie. Aby spróbować innych form sportów zimowych, warto wybrać się na Stadion Narodowy. W ramach projektu Zimowy Narodowy można pojeździć na olbrzymim  lodowisku z górką, pojeździć w “bumper cars” oraz rozegrać turniej curlingu. Zimowy Narodowy jest czynny codziennie do godziny 24:00.

Ponadto Stolica jest jednym z nielicznych miast, w których czynnych jest kilkanaście bezpłatnych lodowisk pod gołym niebem. Z takiej formy rekreacji można skorzystać m.in.: na Rynku Starego Miasta, na Placu Europejskim oraz na lodowisku przed Pałacem Kultury i Nauki.

Na narty lub snowboard w Warszawie można wybrać się na Górkę Szczęśliwicką. Znajduje się tam trasa o powierzchni 9 500 m² i wysokości 152 m, można wypożyczyć sprzęt, skorzystać z serwisu narciarskiego, a nawet wykupić lekcje nauki jazdy na nartach lub desce. To jedyne takie miejsce w tej części Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here